Asysta bramkarza i błąd obrońcy. Tak Lech Poznań sięgnął po cenne punkty [WIDEO]

Piłkarze Lecha Poznań przynajmniej na kilkadziesiąt godzin zostali nowym liderem ekstraklasy. Stało się tak po ich wyjazdowej wygranej ze Śląskiem Wrocław 1:0.

Maciej Skorża, trener Lecha Poznań już w przerwie meczu zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Widząc nieporadność swoich zawodników w ofensywie za Kristoffera Velde i Antonio Milicia wprowadził Michała Skórasia i Joela Pereirę. Jak się okazały te zmiany były strzałem w dziesiątkę. Po zaledwie 180 sekundach drugiej połowy zawodnicy Lecha Poznań cieszyli się z prowadzenia. Bramkę zdobył Michał Skóraś. Asystę przy golu, kopnięciem z własnego pola karnego, miał bramkarz Mickey van der Hart. Błąd popełnił za to Szymon Lewkot (minął się z piłką), pomocnik Śląska. Ten ostatni, podobnie jak Skóraś, też wszedł na boisko od początku drugiej połowy.

Piękna asysta RivaldinhoPokazał, że jest synem Rivaldo. Joga Bonito w Ekstraklasie [WIDEO]

Asysta bramkarza w meczu Śląsk - LechAsysta bramkarza w meczu Śląsk - Lech Screen Twitter

Skóraś wykorzystał błąd Lewkota

- Błąd Lewkota. Wrocławianie protestują, twierdząc, że Lewkot był faulowany, ale sędzia Krzysztof Jakubik pokazuje na środek boiska. Druga akcja z udziałem Skórasia, ale teraz taka, która daje Lechowi prowadzenie - mówili o golu komentatorzy Canal+Sport. Sędzia Jakub po analizie VAR uznał bramkę.

Tuż przed trafieniem Skórasia, Lech miał bardzo dobrą okazję. Po strzale Jakuba Kamińskiego z 12 metrów, wrocławianie wybili piłkę z linii bramkowej. W 60. minucie Michal Szromnik uratował Ślaska przed utratą drugiego gola po strzale Dawida Kownackiego.

Wylosowali Polskę i obawiają się Lewandowskiego. Wylosowali Polskę i obawiają się Lewandowskiego. "To bardzo trudna grupa"

Lech Poznań po tej wygranej awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Ma 55 punktów, dwa więcej od Pogoni Szczecin i trzy od Rakowa Częstochowa. Oba te zespoły nie grały jednak jeszcze w tej kolejce. Pogoń w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, a Raków w Poznaniu z Wartą. Natomiast Śląsk jest trzynasty (30 punktów) i ma sześć punktów nad strefą spadkową.