Pogoń rozmawia z potencjalnym następcą Runjaicia. "Mierzą wysoko"

Pogoń Szczecin rozpoczęła już poszukiwania nowego szkoleniowca drużyny, po tym jak Kosta Runjaić ogłosił swoje odejście z zespołu. Niemiec opuści "Portowców" tuż po sezonie. Jak donosi Szymon Janczyk z portalu "Weszło" właściciele prowadzili już rozmowy z Bartoszem Grzelakiem.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Kosta Runjaić zakomunikował, że kończy współpracę z "Portowcami" tuż po sezonie. - Po głębokich przemyśleniach chciałbym ogłosić, że nie przedłużę umowy z Pogonią Szczecin. To moja definitywna, osobista decyzja. Jest ona niezależna od warunków pracy, organizacji czy finansów. Jestem wdzięczny, że dostałem ten czas i zaznaczam, że się jeszcze nie skończył. Rozwinąłem się tu jako trener i człowiek – powiedział Runjaić, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski nie zagra baraży z Rosją [Twitter]

Pogoń Szczecin rozpoczęła rozmowy z kandydatami na stanowisko szkoleniowca

50-latek zadecydował, że dokończy obecny sezon z zespołem i powalczy o mistrzostwo Polski. Jednak klub już od dawna był gotowy na ewentualne odejście Niemca. Włodarze prowadzą intensywne poszukiwania następcy Runjaicia. Jak donosi Szymon Janczyk, z portalu Weszło, zarządcy Pogoni rozmawiali z Bartoszem Grzelakiem, polskim trenerem pracującym dla AIK Solna. Dziennikarz wątpi jednak, by to właśnie 43-latek zajął miejsce Kosty Runjaicia. Jednym z powodów jest decyzja polskiego szkoleniowca o pozostaniu w Szwecji i przedłużeniu umowy z obecnym klubem.

„Jego przyjście do Ekstraklasy jest mało realne" – pisze Janczyk, podkreślając również, że próba ściągnięcia Grzelaka przez włodarzy Pogoni sugeruje możliwość podpisania kontraktu z solidnym trenerem. „’Portowcy’ mierzą jednak wysoko i są w stanie sprowadzić do Szczecina naprawdę ciekawego szkoleniowca" – dodaje dziennikarz.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoń Szczecin coraz bliżej mistrzostwa

Po 26. kolejkach PKO BP Ekstraklasa drużyna ze Szczecina zajmuje pozycję lidera z przewagą jednego punktu nad drugim w tabeli Rakowem Częstochowa oraz trzecim Lechem Poznań. W tym sezonie ligowym drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia ma na swoim koncie 15 zwycięstw, osiem remisów oraz trzy porażki. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze osiem spotkań.

Więcej o: