Wielki powrót do Lecha Poznań. Reprezentant Polski podpisze kontrakt

Wielki powrót do Lecha Poznań stanie się faktem! Jak informuje "Gazeta Wyborcza", kontrakt w najbliższym czasie podpisze Tomasz Kędziora, który ma pomóc w walce o tytuł mistrza Polski.

Tomasz Kędziora po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę wyjechał z Kijowa. Zawodnik tamtejszego Dynama w myśl nowych przepisów wprowadzonych przez FIFA zawiesił umowę z dotychczasowym pracodawcą i do końca sezonu może na zasadzie wypożyczenia występować w innej drużynie. Kędziora rozpoczął treningi z Lechem Poznań, jednak długo nie podejmował decyzji dotyczącej tego, gdzie będzie grał dalej w tym sezonie.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Wielki powrót do Lecha! Tomasz Kędziora podpisze kontrakt

Jeszcze kilka dni temu Maciej Skorża był pytany o sytuację Tomasza Kędziory. Trener Lecha Poznań mówił wówczas, że klub jest zainteresowany podpisaniem kontraktu z piłkarzem, ale ostateczna decyzja należy do niego.

Jak informuje w czwartek "Gazeta Wyborcza", Tomasz Kędziora podjął już decyzję. Reprezentant Polski ma w najbliższym czasie podpisać kontrakt z Lechem Poznań, w którym będzie występować do zakończenia obecnego sezonu. Cel jest prosty - pomoc Lechowi w walce o tytuł mistrza Polski i zdobyciu Pucharu Polski.

Tomasz Kędziora w sezonie 2021/2022 rozegrał dla Dynama Kijów 22 mecze. Pięć z nich zaliczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Polak w ukraińskim zespole występuje od 2017 roku i jest obecnie jednym z jego najważniejszych piłkarzy. Dla klubu zanotował łącznie 180 razy. Kontrakt Kędziory z kijowskim klubem obowiązuje do czerwca 2024 roku.

Defensor znalazł się na liście piłkarzy powołanych przez selekcjonera Czesława Michniewicza na marcowe mecze reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni 24 marca w Glasgow zmierzą się w towarzyskim meczu ze Szkocją. Pięć dni później zagrają natomiast w finale barażu o awans do mistrzostw świata z Czechami lub Szwecją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.