Trzecia drużyna ekstraklasy wskakuje na pozycję lidera! Gol w 81. minucie

Ekstraklasa ma nowego lidera! Jest nim Raków Częstochowa, który w ostatnim meczu 25. kolejki pokonał Stal Mielec 2:1.

W 81. minucie meczu kibice Rakowa Częstochowa mogli odetchnąć z ulgą. To wtedy do rzutu karnego podszedł Ivi Lopez i myląc Damiana Primela strzelił gola na 2:1. Gola, który dał zespołowi Marka Papszuna nie tylko zwycięstwo, ale też pozycję lidera ekstraklasy.

O zwycięstwo ze słabą wiosną Stalą Mielec Raków musiał drżeć do końca, mimo że miał w tym meczu gigantyczną przewagę. Gospodarze razili jednak nieskutecznością, a cudów w bramce gości dokonywał Primel.

Tylko w pierwszej połowie bramkarz Stali bronił uderzenia Deiana Sorescu, Iviego czy Mateusza Wdowiaka. Nieskutecznością irytował też Vladislavs Gutkovskis, który przed przerwą zmarnował trzy dobre okazje do strzelenia gola. Łotysz nie zdobył jednak bramki, mimo że w jednej okazji był raptem pięć metrów przed Primelem. Jego uderzenie przewrotką poleciało jednak wysoko nad bramką.

Raków przełamał się w 50. minucie. Mateusz Matras tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafił nią w Marcina Flisa. Piłkę przejął Sorescu, który uderzeniem z bliska tym razem nie dał szans Primelowi.

Raków nowym liderem ekstraklasy

Kiedy wydawało się, że kolejny gol dla Rakowa jest kwestią czasu, goście niespodziewanie doprowadzili do remisu. W 69. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Krystian Getinger, fatalny błąd popełnił Vladan Kovacević i mieliśmy 1:1.

Zaledwie trzy minuty później gola strzelił Fran Tudor, jednak to trafienie nie zostało uznane. Po dośrodkowaniu z prawej strony na spalonym znajdował się Zoran Arsenić. Sędziowie uznali, że zawodnik Rakowa brał udział w akcji, bo walczył o piłkę, która najpierw została wybita, a później spadła pod nogi Tudora.

Niedługo później błąd popełnił Arkadiusz Kasperkiewicz, który faulował Wdowiaka, a rzut karny wykorzystał Lopez. Po 25 kolejkach ekstraklasy Raków prowadzi z 51 punktami na koncie. Zespół Papszuna ma punkt więcej od Pogoni Szczecin i dwa więcej od Lecha Poznań. Stal jest na 10. pozycji.

W sobotę Raków podejmie Legię Warszawa, a dzień później Stal zagra na wyjeździe z Radomiakiem.