Legia, Benfica i Szachtar łączą siły. Wielka pomoc dla Ukraińców

Legia Warszawa zaangażowała się w pomoc uchodźcom na Ukrainie. Jej stadion może zostać punktem, do którego będzie spływać wszelka pomoc, która potem zostanie przewieziona do Lwowa.

Trwa wojna w Ukrainie, a razem z nią koszmar milionów cywilów, którzy uciekają ze swoich miast w poszukiwaniu schronienia. Wiele osób i organizacji oferuje pomoc uchodźcom. Zaangażowane są również kluby sportowe. Jak informuje "The Athletic", Ukraińcom pomaga m.in. Legia Warszawa w porozumieniu z dwoma innymi klubami.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Zobacz wideo Obidziński punktuje władze Legii. "Spirala upadku. Kompletne odklejenie"

Ekstraklasa solidaryzuje się z UkrainąEkstraklasa zrywa kolejną umowę. Chce dołączyć do Premier League

Legia ruszyła na pomoc uchodźcom. Będzie wysyłać wsparcie do Lwowa

Pierwszym z nich jest Szachtar Donieck, który zorganizował na stadionie we Lwowie schronisko dla uciekających przed wojną. - Staramy się tu pomóc i zorganizować schronisko we Lwowie, gdzie jest spory stadion, który był używany podczas Euro 2012. Graliśmy tu wcześniej mecze w Lidze Mistrzów. We współpracy z lokalnymi władzami zaaranżowaliśmy schronienie dla 2-3 tysięcy osób. Jeśli inne kluby chciałyby się zaangażować lub wysłać rzeczy, to przydatne byłyby koce, materace, łóżka, poduszki – mówi w rozmowie z "The Athletic" Jurij Swiridow, dyrektor ds. komunikacji Szachtara.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Swiridow zdradził również, w jaki sposób pomagają pozostałe kluby. - Benfica wysyła pięć ciężarówek wszystkiego; żywność, lekarstwa i ubrania. Nasi pracownicy są wolontariuszami na stadionie. Legia Warszawa w Polsce zasugerowała również, aby ich stadion pełnił funkcję węzła, w którym można by zebrać pomoc od innych wysyłających ją klubów, zanim zostanie ona przetransportowana do Lwowa – dodał.

Legia oparta tylko na jednym piłkarzu. Aż strach pomyśleć, gdzie by teraz byłaLegia oparta tylko na jednym piłkarzu. Aż strach pomyśleć, gdzie by teraz była

Według szacunków ONZ od 24 lutego, kiedy rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, z kraju uciekło niespełna 2,5 miliona osób. Większość z nich trafiła do Polski. Od 28 lutego Fundacja Legii prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla ludzi uciekających przed wojną. Poszukuje także wolontariuszy.

Więcej o: