To on zostanie trenerem Śląska Wrocław? Niespodziewane wieści

Śląsk Wrocław pracuje nad znalezieniem następcy zwolnionego we wtorek Jacka Magiery. W kontekście pracy na Dolnym Śląsku wymieniane są dwa nazwiska.

351 - tyle dni trenerem Śląska Wrocław był Jacek Magiera. O ile w zeszłym sezonie drużyna pod jego wodzą grała dobrze, skończyła ligę na 4. miejscu i awansowała do europejskich pucharów, o tyle w obecnych rozgrywkach już tak dobrze nie było.

Zobacz wideo "Mam dreszcze". Ukraiński piłkarz reaguje na decyzję Polaków [SPORT.PL LIVE #16]

Chociaż pierwszej porażki w ekstraklasie Śląsk doznał dopiero w 10. kolejce, to później wyniki drużyny drastycznie się pogorszyły. Ostatni raz wrocławianie wygrali 27 listopada, gdy pokonali u siebie Stal Mielec (2:1). Od tamtej pory zespół Magiery nie wygrał ośmiu spotkań, doznając aż sześciu porażek.

W poniedziałek Śląsk przegrał z Legią w Warszawie (0:1), spadł na 12. miejsce w tabeli i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. We wtorek klub poinformował o zakończeniu współpracy z Magierą i tymczasowym zatrudnieniu trenera rezerw - Krzysztofa Wołczka.

Probierz i Tworek faworytami do pracy we Wrocławiu

Wśród potencjalnych kandydatów do zastąpienia Magiery wymienia się Marcina Brosza, Piotra Tworka oraz Michała Probierza. Według użytkownika Twittera o nicku Janekx89, który wielokrotnie podawał prawdziwe informacje z polskich klubów, najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady w Śląsku jest Tworek.

Innego zdania jest portal Interia.pl. Według niego największe szanse ma Probierz, a w grę wchodzi też opcja zagraniczna. Probierz ostatnie lata spędził z Cracovią, z którą zdobył Puchar Polski, a wiosną miał poprowadzić Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Miał, ale mimo że podpisał kontrakt z klubem, to już następnego dnia poinformował o jego rozwiązaniu.

Probierz już kiedyś był łączony z pracą we Wrocławiu. "W 2017 roku Śląsk miał zostać przejęty przez wrocławskiego biznesmena, Andrzeja Kuchara, a Probierz miał zostać kimś więcej niż trenerem - udziałowcem i menadżerem. Ostatecznie Kuchar nie przejął klubu, a Michał Probierz odebrał na autostradzie A4 telefon od właściciela Cracovii, Janusza Filipiaka i w Krakowie spędził kolejne lata" - czytamy na portalu Interia.pl.

W niedzielę o godz. 15:00 Śląsk podejmie Radomiaka Radom.

Więcej o: