Oficjalnie: Jacek Magiera zwolniony ze Śląska. Są nazwiska możliwych następców

Jacek Magiera zwolniony ze Śląska Wrocław. Do czasu wyboru nowego trenera treningi Śląska prowadzić będzie obecny szkoleniowiec II zespołu WKS-u Krzysztof Wołczek.

Jacek Magiera wyrobił sobie renomę trenerską pracując w Legii. Najpierw jako asystent dołożył cegiełkę do czterech Pucharów Polski i mistrzostwa (2012/13), a później został samodzielnym trenerem i w 2017 r. wygrał mistrzostwo. Następnie, bez większych sukcesów, trenował kadrę U-20 (zwyciężył w sześciu z 19 spotkań). Od marca 2021 roku pracował w Śląsku Wrocław. We wtorek został jednak zwolniony. Poprowadził klub w 39 spotkaniach, notując 13 zwycięstw, 13 remisów i 13 porażek.

Zobacz wideo "Mam dreszcze". Ukraiński piłkarz reaguje na decyzję Polaków [SPORT.PL LIVE #16]

- To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ wierzyliśmy w projekt trenera Jacka Magiery i wspólnie chcieliśmy realizować długoterminowy plan rozwoju. Ostatni rok upłynął pod znakiem systematycznego podnoszenia naszych wewnętrznych standardów, co wiązało się z zaufaniem i pełnym poparciem dla filozofii pracy pierwszego szkoleniowca. Nasza współpraca opierała się na solidnych fundamentach, począwszy od utworzenia największego w historii klubu sztabu szkoleniowego, przez inwestycję w przebudowę obecnego zaplecza treningowego czy dokonywane wspólnie z pionem sportowym transfery. Potwierdzeniem właściwego kierunku, który razem obraliśmy, były pierwsze od lat występy WKS-u na arenie międzynarodowej. Dziś z dużym smutkiem informujemy, że zakończyła się nasza wspólna droga - mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska.

Do czasu wyboru nowego trenera treningi Śląska prowadzić będzie obecny szkoleniowiec II zespołu WKS-u Krzysztof Wołczek

Kto zastąpi Jacka Magierę?

"Docelowo ma to być inny polski szkoleniowiec, ale prędzej Marcin Brosz niż Piotr Tworek" - poinformował na Twitterze Piotr Janas z Gazety Wrocławskiej.

Pod koniec stycznia Brosz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19. Wcześniej przez pięć lat prowadził Górnika Zabrze, z którym w 2017 roku wrócił do ekstraklasy, a w roli beniaminka zajął  czwarte miejsce, awansując do eliminacji Ligi Europy. Późniejsze sezony były już mniej udane, a po sezonie 2020/2021 miejsce Brosza w Zabrzu zajął Jan Urban. 48-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku selekcjonera U-19 zwolnionego Mariusza Rumaka.

Z kolei Tworek został niedawno zwolniony z Warty Poznań. W tym sezonie jego zespół zawodził, ale w poprzednich rozgrywkach zajął niespodziewanie piąte miejsce. Kibice i eksperci byli oburzeni decyzją władz klubu.

Więcej o: