Media: Grzegorz Krychowiak może zagrać w ekstraklasie. Sensacyjny transfer

Jeszcze kilka tygodni temu taki scenariusz brzmiałby jak science fiction, ale inwazja Rosji na Ukrainę wywraca futbol do góry nogami. Serwis meczyki.pl donosi, że Legia Warszawa chce ściągnąć Grzegorza Krychowiaka!

Krasnodar czekają wielkie zmiany. Szósta ekipa ligi rosyjskiej w środę straciła trenera. Daniel Farke opuścił klub razem z całym swoim sztabem w obawie o bezpieczeństwo swojej rodziny. A pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który odszedł został Viktor Claesson. Szwed doszedł do porozumienia z klubem i rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Tą samą drogą mają podążyć kolejni obcokrajowcy. W tym i Krychowiak, który jako pierwszy namawiał zagranicznych piłkarzy do odejścia z klubu.

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Piłkarze będą mogli poszukiwać nowych klubów tylko w ligach, gdzie wciąż otwarte jest okno transferowe - jak np. MLS. Możliwe jednak, że z uwagi na wyjątkową sytuację FIFA zdecyduje się zrobić wyjątek i umożliwi graczom opuszczającym Rosję swobodne poszukiwanie nowego pracodawcy. Na to naciska m.in. FIFPro, czyli związek piłkarzy zawodowych. A sytuację Krychowiaka próbuje wykorzystać Legia Warszawa.

Legia Warszawa podpytuje o Grzegorza Krychowiaka

"Kilka dni temu - gdy wyszło na jaw, że Krychowiak nie chce grać w Rosji - dyrektor sportowy, Jacek Zieliński, rozmawiał w tej sprawie z przedstawicielami piłkarza. Wstępnie badał grunt, bo trzeba to jednak podkreślić - na razie mówimy o sytuacji czysto hipotetycznej" - pisze serwis meczyki.pl.

Wiele zależy od tego, czy przepisy w ogóle umożliwią taki ruch. "Jeśli FIFA podejmie decyzję ws. przepisów transferowych, agenci Krychowiaka i przedstawiciele Legii mogliby rozważyć scenariusz, w którym piłkarz gra w Warszawie do końca sezonu" - czytamy w artykule. A Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN powiedział niedawno: - On ma jedną bardzo poważną ofertę na stole. Gdyby się zdecydował i dogadał z Krasnodarem ws. rozstania, to praktycznie z miejsca mógłby podpisać umowę z tym nowym klubem.

Kilka tygodni temu Krasnodar grał sparing z Legią w Dubaju. Jeden z dziennikarzy, w towarzystwie Dariusza Mioduskiego, żartobliwie spytał Krychowiaka, czy mógłby kiedyś zagrać dla Legii. - Nigdy nie mów nigdy - z uśmiechem na ustach odpowiedział pomocnik.

W trakcie bogatej kariery Krychowiak występował w takich klubach, jak: Lokomotiw Moskwa, Sevilla, Paris Saint Germain, West Bromwich Albion, Stade Reims, Bordeaux. I choć występował w Arce Gdynia U-19, to nigdy w ekstraklasie nie zadebiutował.

Więcej o: