Górnik w końcu się zbroi. Sprowadził napastnika w samej końcówce okienka transferowego

W samej końcówce zimowego okienka transferowego w Polsce Górnik Zabrze w końcu dokonał pierwszego poważniejszego wzmocnienia. Klub za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił transfer hiszpańskiego napastnika Higinio Marina z Łudogorca Razgrad.

Od początku zimowego okienka transferowego kibice Górnika Zabrze mieli żal do władz klubu o brak konkretnych wzmocnień. Było to szczególnie frustrujące, że w styczniu z zespołem pożegnało się kilku piłkarzy, w tym wciąż najskuteczniejszy strzelec w lidze Jesus Jimenez.

Zobacz wideo Były bramkarz Legii krytykuje: Tu nawet Mourinho nie pomoże

Maciej BartoszekKolejny trener w ekstraklasie zwolniony. Powodem fatalna wiosna

Niemoc transferowa Górnika

Dotychczas Górnik Zabrze nie dokonał żadnego konkretnego wzmocnienia. Zespół Jana Urbana wzmocniło jedynie dwóch nastolatków - 19-letni obrońca Krzysztof Wingrałek (z drugiego zespołu Górnika), a także 18-letni napastnik Jan Ciućka (z Rekordu Bielsko-Biała).

Szczególnie frustrujący był dla kibiców fakt, że władze Górnika nie potrafiły odpowiedzieć na istniejące zapotrzebowanie. Środki na potencjalne transfery miały pochodzić ze sprzedaży Jesusa Jimeneza do występującego w amerykańskiej MLS Toronto FC. Klub na jego sprzedaży zarobił 650 tysięcy euro.

Pierwszy głośniejszy zimowy transfer Górnika

W ostatnim dniu zimowego okienka Górnik Zabrze w końcu ogłosił poważniejszy transfer. Został nim 28-letni Hiszpan Higinio Marín, którego wypożyczono na pół roku z bułgarskiego Łudogorca Razgrad. W umowie środkowego napastnika nie wpisano klauzuli wykupu, dlatego spędzi on w ekstraklasie zaledwie kilka miesięcy.

Oficjalnie: Pierwszy transfer Wisły Kraków pod wodzą Jerzego BrzęczkaOficjalnie: Pierwszy transfer Wisły Kraków pod wodzą Jerzego Brzęczka

Higinio Marín przeniósł się do Bułgarii w sierpniu 2020 roku. W obecnym sezonie rozegrał 14 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole. Wcześniej całą karierę spędził w ojczyźnie. Grał dla takich klubów, jak Murcia Imperial, CyD Leonesa, La Hoya Lorca, UCAM Murcia, Real Valladolid B i CD Numancia.

Więcej o: