Oficjalnie: Pierwszy transfer Wisły Kraków pod wodzą Jerzego Brzęczka

Marko Poletanović został nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Serb podpisał z Białą Gwiazdą kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku. To pierwszy transfer Wisły od objęcia posady trenera przez Jerzego Brzęczka.

- Mamy kilka dni do zamknięcia okna transferowego. Przyda się każdy dobry zawodnik, na każdą pozycję - stwierdził Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej po meczu z Górnikiem Łęczna (0:0). To był znak od nowego szkoleniowca Wisły Kraków, że potrzebne są transfery przed drugą częścią sezonu Ekstraklasy, aby wywalczyć utrzymanie.

Zobacz wideo To będzie największy problem Brzęczka. "Boję się, że nie wyciągnął wniosków"

Oficjalnie: Wisła Kraków sfinalizowała pierwszy transfer za kadencji Jerzego Brzęczka. Wzięli piłkarza Rakowa

Wisła Kraków poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Marko Poletanović został nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy. Serb podpisał 2,5-letni kontrakt z Białą Gwiazdą, ważny do końca czerwca 2024 roku. Wcześniej pomocnik był zawodnikiem Rakowa Częstochowa, dla którego zdobył jedną bramkę oraz zaliczył jedną asystę w 26 spotkaniach w pierwszej części sezonu. Jego umowa z Rakowem była ważna tylko do końca tego sezonu.

Wcześniej portal meczyki.pl podawał, że Poletanović nie będzie jedynym transferem Wisły Kraków w ostatnich dniach, ponieważ klub chce wzmocnić pozycję napastnika. Krakowianie muszą się jednak pospieszyć, ponieważ okno transferowe w Polsce zamyka się z końcem lutego. Wisła jest trzecim polskim klubem w karierze Poletanovicia. Wcześniej serbski pomocnik występował w barwach Jagiellonii Białystok w latach 2018-2020.

Marko Poletanović ma wspomóc Wisłę Kraków w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Obecnie zespół prowadzony przez Jerzego Brzęczka zajmuje 16. miejsce z 22 punktami i znajduje się w strefie spadkowej. Wisła Kraków zagra w następnym meczu ligowym z Lechią Gdańsk - to spotkanie odbędzie się w sobotę 5 marca o godzinie 20:30.

Więcej o: