Czarne chmury nad Legią i Wisłą. Dosłownie. Mecz opóźniony

Mecz Legii Warszawa z Wisłą Kraków rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. Fani Legii zadymili boisko przed pierwszym gwizdkiem.

Mecz Legii Warszawa z Wisłą Kraków miał stawkę, o jakiej pewnie kibicom obu zespołów się nie śniło. Oba kluby walczą o utrzymanie w ekstraklasie, a ich sytuacja jest naprawdę trudna. "Wojskowi" na ten moment z 19 punktami zajmują przedostatnie miejsce, natomiast "Biała Gwiazda" z 22 "oczkami" plasuje się na pierwszym bezpiecznym, 15. miejscu.

Zobacz wideo Obidziński punktuje władze Legii. "Spirala upadku. Kompletne odklejenie"

Protest kibiców Legii WarszawaProtest kibiców Legii. "Mioduski won", "tu taczka czeka na ciebie"

Kibice Legii mają dość zapaści klubu. Przy okazji meczu z Wisłą postanowili mocno wyrazić swoją wściekłość na właściciela i prezesa klubu Dariusza Mioduskiego. Protest rozpoczął się ponad godzinę przed meczem. Ulicą przemaszerowało kilkaset kibiców Legii Warszawa. Nieśli ze sobą transparent o treści "Dariusz precz!". Pojawiło się też sporo przyśpiewek wymierzonych we właściciela Legii. "Hej Mioduski co zrobiłeś? Naszą Legię spier....", "Mioduski won", "Łubu dubu, łubu dubu wyp...... z tego klubu", "tu taczka czeka na ciebie" - to tylko niektóre z okrzyków fanów Legii, którzy zgromadzili się pod główną trybuną. Przeważająca większość z nich miała na sobie specjalnie przygotowane na tę okazję czarne koszulki z napisem "Mioduski won".

Fani Legii kontynuowali swój "happening" również na stadionie. Niemal wszyscy fani byli ubrani na czarno. Ultrasi przygotowali również specjalną oprawę. Z białych chorągiewek utworzyli napis "won", a na transparencie znalazł się napis "miałeś chamie złoty róg, skończ nam k...a niszczyć klub". Chwilę później legioniści odpalili świece dymne i nad oboma zespołami zawisły na chwilę czarne chmury. Mecz rozpoczął się z około trzyminutowym opóźnieniem.

Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa i sympatycy klubu zebrani pod centrum treningowym. Źródło: Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl; https://www.instagram.com/nieznanisprawcy_ultras/Legia wprowadza poważne zmiany. Mioduski tłumaczy: Sytuacja jest wyjątkowo trudna

Więcej o: