Legia Warszawa wprowadza poważne zmiany. Mioduski tłumaczy: Sytuacja jest wyjątkowo trudna

Marcin Herra został wiceprezesem zarządzającym Legii Warszawa. W klubie będzie odpowiedzialny za cały obszar organizacyjny, komercyjny, komunikacyjny. Właściciel klubu Dariusz Mioduski nie zrezygnował z funkcji prezesa, ale oddał część dotychczasowych kompetencji.

W czwartek pisaliśmy na Sport.pl, że Dariusz Mioduski ustąpi z funkcji prezesa Legii Warszawa. Z naszych informacji wynikało, że właściciel Legii zrezygnuje ze stanowiska, które sprawuje od marca 2017 roku, czyli od momentu, w którym odkupił udziały od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla, i został większościowym właścicielem klubu.

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

Mioduski miał oddać część władzy w klubie, a jego miejsce miał zająć Marcin Herra. W czwartek Legia poinformowała, że Herra wchodzi do zarządu, jednak na stanowisko wiceprezesa. Chociaż według oficjalnego komunikatu Mioduski zachował stanowisko prezesa, to część władzy i tak oddaje. Od czwartku Herra będzie wiceprezesem zarządzającym, odpowiedzialnym za cały obszar organizacyjny, komercyjny, komunikacyjny klubu.

- Dla każdego kibica Legii dzisiejsza sytuacja jest wyjątkowo trudna. Oprócz niezmiennego wsparcia Kibiców dla drużyny, klub potrzebuje skutecznego działania, aby przezwyciężyć obecny kryzys. Dotyczy to zarówno aspektów sportowych, organizacyjnych jak i komunikacyjnych. Z tego powodu wprowadzamy istotne zmiany w zakresie struktury, podziału odpowiedzialności, a także personaliów. Do zarządu klubu dołącza Marcin Herra, który posiada bogate doświadczenie w skutecznym działaniu w trudnych i złożonych przedsięwzięciach sportowych, organizacyjnych oraz biznesowych. Marcin Herra będzie pełnił funkcje wiceprezesa zarządzającego - powiedział Mioduski cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Nowy kandydat na trenera polskich skoczków. Zmienia pracę po historycznym sukcesieNowy kandydat na trenera polskich skoczków. Zmienia pracę po historycznym sukcesie

Herra głosu jeszcze nie zabrał, jednak klub poinformował, że 4 marca przedstawi on plan działania na najbliższy okres w obszarach, za które odpowiada. Herra w przeszłości pracował m.in. w spółce PL.2012, która była odpowiedzialna za koordynowanie przygotowań do Euro 2012, a która później zarządzała stadionem narodowym w Warszawie. Herra był też wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zmiany organizacyjne w Legii Warszawa

Zmiany w Legii spowodowane są najgorszą od lat sytuacją sportową klubu, zawirowaniami organizacyjnymi, powiększającym się długiem, a także pozapiłkarską działalnością Mioduskiego - ostatnio głośno o kontrowersyjnej sprzedaży kortów Legii prywatnej spółce. To wszystko spowodowało rosnące niezadowolenie wśród kibiców.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Fani Legii jeszcze w poprzednim sezonie protestowali przeciwko Mioduskiemu, domagając się jego dymisji z funkcji prezesa. W tych rozgrywkach sytuacja wróciła ze zdwojoną siłą. 

Na piątkowy, ligowy mecz z Wisłą Kraków przy Łazienkowskiej, kibice Legii planują protest przeciwko działaniom Mioduskiego. "Zmierzamy do pierwszej ligi. Nie ma żadnych przesłanek, które by zaprzeczały twierdzeniu z poprzedniego zdania. Przegrywamy i ledwo remisujemy z drużynami, sąsiadującymi z nami w tabeli. Czemu nagle miałoby być lepiej? Przed nami piątek. Czas sprzeciwu. Czas pożegnania Dariusz M." - czytaliśmy w oświadczeniu "Nieznanych Sprawców", czyli grupy kibicowskiej Legii.

Cezary Kulesza stanowczo mówi, czego oczekuje ws. RosjiCezary Kulesza stanowczo mówi, czego oczekuje ws. Rosji

Europejskie występy odbiły się na dyspozycji drużyny w ekstraklasie tak mocno, że w tym momencie, po 21 kolejkach, zespół Aleksandara Vukovicia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z 19 punktami na koncie. Legioniści, którzy mają jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania, do bezpiecznego miejsca tracą trzy punkty.

Więcej o: