Kolejny rywal ucieka Legii Warszawa! Niesamowity wyczyn Warty. Trzy gole w 6 minut

Trzy gole strzelone w sześć minut dały zwycięstwo Warcie Poznan w niedzielnym meczu z Radiomiakiem Radom. To pierwsza taka sytuacja w ekstraklasie od 1949 roku.

Warta Poznań, która ucieka przed strefą spadkową w ekstraklasie, wygrała niedzielny mecz z Radomiakiem Radom 3:1. Wynik spotkania otworzyła jednak ta druga ekipa. Jak zauważył Wojtek Bajak z ekstraklasa.org, to pierwsza taka sytuacja, kiedy Radomiak przegrywa mecz mimo strzelonej bramki w tym sezonie. - Jednocześnie wyrównany został rekordowy rozmiar porażki tego klubu w ekstraklasie - napisał Bajak na Twitterze.

Trzy bramki w sześć minut dla Warty. Najszybsze trafienia od 73 lat

Dla drużyny z Radomia trafił Dawid Abramowicz. W barwach poznaniaków strzelał Jan Grzesik oraz dwukrotnie Miguel Luis. Bramki te wpadały w niemal rekordowym tempie. Grzesik trafił w 47. minucie a trzecia bramka Luisa w 53. minucie. - Trzy gole Warty w sześć minut - ostatni raz taki przypadek miał miejsce w ekstraklasie 27 marca 1949 roku w wygranym 4:0 meczu z Cracovią - zauważył Radosław Nawrot z Interii.

Wojtek Bajak, podkreślając wyczyn ekipy z Poznania, dostrzegł, że Warta jest pierwszą drużyną z 3 golami w pierwszych 10 minutach drugiej połowy w meczu ekstraklasy (47', 51', 53') od Wisły Kraków w starciu ze Stalą Mielec 18.10.2020 (47', 53', 55').

Warta Poznań zasługuje też na uwagę z innego względu. Drużyna, która rundę jesienną tego sezonu kończyła w ogonach ligowej tabeli, od kilku miesięcy pozostaje jednak niepokonana. - Od 6 grudnia, czyli dnia, w którym Dawid Szulczek po raz pierwszy punktował w ekstraklasie jego Warta Poznań jest drugą najlepszą drużyną całej ligi - zauważył Cezary Kawecki ze sport.pl.

Komentujący wygraną Warty zauważają też, że prowadzi ją młody szkoleniowiec. - Warta nie bała się zatrudnić 32-letniego trenera i Dawid Szulczek ma już 6 kolejnych meczów bez porażki. 12 punktów, a mogło być nawet kilka więcej. Fajna historia i gratulacje dla dyrektora sportowego Radosława Mozyrko, który ma odwagę, wiedzę i umie zrobić z tego użytek - napisał na Twitterze Marek Wawrzynowski z WP.

Warta dzięki kolejnym trzem punktom na koncie awansowała na 13. miejsce w tabeli ekstraklasy. Nad strefą spadkową ma trzy punkty przewagi. Ostatnie miejsce w lidze zajmuje aktualnie Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a przed nią jest Legia Warszawa. Prowadzi Pogoń przed Lechem, który swój mecz rozegra w niedzielę o 17:30. Rywalem będzie Lechia Gdańsk.