Oficjalnie: Jerzy Brzęczek trenerem Wisły Kraków! Są szczegóły umowy

Jerzy Brzęczek został nowym trenerem Wisły Kraków. Były selekcjoner reprezentacji Polski podpisał umowę do końca sezonu z możliwością jej przedłużenia.

W niedzielę po południu krakowski klub poinformował na oficjalnej stronie internetowej, że trenerem Wisły nie będzie już Adrian Gula. Prowadził on Wisłę Kraków w 24 spotkaniach. Pod jego wodzą Wisła wygrała dziewięć meczów, trzy zremisowała i 12 przegrała. 

Zobacz wideo Tak trenuje Zlatan Ibrahimović. Bestia!

twitter.com/ELEVENSPORTSPLKuriozalny błąd bramkarza Romy. "Jak to możliwe?!"

Brzęczek nowym trenerem Wisły Kraków

- Przed sezonem chyba każdy mówił o hitowym transferze trenera, ale szybko okazało się, że był to nieudany związek. Gula nie potrafił wpłynąć na grę Wisły. Można odnieść wrażenie, że z każdym kolejnym meczem klub grał coraz gorzej. Mniej uwagi poświęcał na ofensywę, a w defensywie... było jeszcze gorzej" - pisał Piotr Majchrzak, dziennikarz Sport.pl.

W poniedziałek krakowski klub ogłosił na swojej oficjalnej stronie, że nowym trenerem Wisły będzie Jerzy Brzęczek. Podpisał on umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia.

- Patrząc realnie, Jerzy Brzęczek wydaje się być obecnie najlepszą opcją dla Wisły Kraków. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że obie strony są sobie pisane. Choć nie ma co ukrywać, że Brzęczek mógłby popatrzeć w kierunku Wisły tylko z rodzinnych powodów. Bo oni miejsce w tabeli, ani w finanse nie byłyby tu decydujące. Przecież ostatnio Brzęczek faktycznie negocjował z władzami federacji Kosowa i brał (lub nawet dalej bierze) udział w walce o fotel selekcjonera tej reprezentacji - pisał jeszcze w niedzielę Piotr Majchrzak.

Brzęczek po zakończeniu kariery piłkarskiej w 2009 roku pracował jako asystent Polonii Bytom. Rok później został trenerem Rakowa Częstochowa, gdzie spędził cztery lata. W 2014 roku przejął Lechię Gdańsk, a potem GKS Katowice i Wisłę Płock. W lipcu 2018 roku został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski. Wywalczył awans na Euro, ale mimo to został zwolniony z funkcji przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Łącznie pod wodzą Brzęczka, Polacy zagrali 24 mecze (12 zwycięstw, pięć remisów i siedem porażek).

Robert LewandowskiRobert Lewandowski deklasuje. Tak wygląda klasyfikacja Złotego Buta 2022

Wisła po 21 kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową ma zaledwie punkt przewagi. Krakowianie w tym roku przegrali dwa mecze - najpierw na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 0:2, a w sobotę u siebie ze Stalą Mielec 0:1.

Więcej o: