Peszko zdradził plany po zakończeniu kariery. Mocna grupa byłych kadrowiczów

Sławomir Peszko, były reprezentant Polski, już wie, co chce robić po zakończeniu kariery. Wybierze się na specjalny kurs.

W lutym tego roku rozpocznie się kurs UEFA A+B, organizowany przede wszystkim dla byłych i obecnych piłkarzy, którzy chcą zostać szkoleniowcami. Wiadomo już, że wśród uczestników nie zabraknie byłych reprezentantów Polski.

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Roy Keane ocenia formę Rashforda. 'Klub musi mu pomóc' Media: Matty Cash może trafić do giganta. Temat transferu jest poważny

"Naprawdę, mocna grupa"

O karierze szkoleniowej myśli m.in. były reprezentant Polski - Sławomir Peszko.

- Właśnie idę na kurs UEFA A+B. Fajną mamy grupę, to przyspieszony kurs dla piłkarzy, którzy grali przynajmniej siedem lat na najwyższym poziomie. Na ten sam kurs idą Łukasz Piszczek, Radek Majewski, ja, Sebastian Mila, Kuba Wawrzyniak i Arek Malarz. Naprawdę, mocna grupa. Pierwszy zjazd mamy 7-9 lutego. Zjazdów będzie sześć lub siedem, a kurs potrwa rok - powiedział były reprezentant Polski w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

W momencie skończenia kursu piłkarze będą mogli prowadzić drużyny drugoligowe oraz z niższych klas rozgrywkowych. Gdyby chcieli pracować w ekstraklasie, musieliby zadowolić się rolą asystenta pierwszego trenera. 

- Po tym kursie trzeba pewnie będzie pójść dalej. Pewnie większość z tej grupy będzie chciała dalej iść. Z tego co wiem, PZPN-owi zależało, żeby byli piłkarze częściej przychodzili na kursy, bo mało ich było. Większość osób ubiegających się o licencje to ludzie po studiach, którzy grają, trenują w niższych ligach. PZPN cieszy się, że tutaj będzie grupa byłych piłkarzy, i to takich, którzy grali w różnych ligach zagranicznych - podkreślił.

Kompromitacja faworytów. Kompromitacja faworytów. "Czy jeszcze za naszego życia awansujemy na MŚ? Wstyd"

Sławomir Peszko gra w tym sezonie w Wieczystej Kraków. Drużyna ta jest rewelacją IV ligi (grupa małopolska). Prowadzi w tabeli, a w 17 meczach zdobyła aż 47 punktów (15 zwycięstw i dwa remisy).

Więcej o: