Aleksandar Vuković potwierdza odejście gwiazdy Legii. "Dla mnie sytuacja jest jasna"

- Na tę chwilę to dla mnie jasna sytuacja. Luquinhas jest bliski podpisania kontraktu z innym klubem. Rozmowy są zaawansowane - przekazał Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa przed meczem z Zagłębiem Lubin.

O ofercie dla Luquinhasa w niedzielę 30 stycznia poinformował Dominik Piechota z Newonce. New York Red Bulls wysyłało oferty za Brazylijczyka, a ostatnia, wraz z bonusami, wynosiła ponad trzy miliony euro. Mimo otrzymania opaski kapitańskiej w Legii pomocnik chce spróbować swoich sił w Major League Soccer. To też oznacza, że Luquinhas nie wypełni kontraktu z Legią, ważnego do końca czerwca 2024 roku.

Zobacz wideo Zieliński jako dyrektor odmieni Legię? "Można to nazwać władzą absolutną"

Aleksandar Vuković potwierdza odejście Luquinhasa. "Jasna sytuacja"

Aleksandar Vuković pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem Lubin na rozpoczęcie drugiej części sezonu Ekstraklasy. Trener Legii Warszawa przekazał nowe wiadomości ws. transferu Luquinhasa do Stanów Zjednoczonych. "Zawodnik jest bliski podpisania umowy z innym klubem, rozmowy są zaawansowane i może to nastąpić w każdym momencie. Obecnie to dla mnie jasna sytuacja i jest możliwość, że do transferu dojdzie, a my musimy być na to gotowi" - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Luquinhas przekazał w rozmowie z Gustavo Guimaraesem, brazylijskim dziennikarzem, prowadzącym bloga "Terytorium MLS", że jego transfer do New York Red Bulls jest coraz bliżej finalizacji. "Negocjacje są prawie zakończone. Temat będzie zamknięty w tym tygodniu" - stwierdził Brazylijczyk. Aleksandar Vuković podjął decyzję, że Luquinhas nie znajdzie się w kadrze Legii na mecz z Zagłębiem Lubin. Poza składem jest też Lirim Kastrati.

Kto zatem przejmie opaskę kapitańską po Luquinhasie w Legii Warszawa? "To był gest, który miał podkreślić to, co dzieje się teraz. Wtedy mówiłem, że to może być opaska na bardzo krótki czas. Mamy liderów i mieliśmy ich w momencie, gdy mianowałem Luquinhasa na kapitana" - przyznał Vuković. Brazylijczyk występował w Legii w latach 2019-2022 i zdobył 12 bramek oraz zanotował 18 asyst w 110 meczach w barwach Wojskowych.

Więcej o: