Zwrot akcji ws. Jimeneza. Piłkarz Górnika zagra w jednej drużynie z mistrzem Europy?

Nie Meksyk, a MLS? Jesus Jimenez odchodzi z Górnika Zabrze, ale jego nowym pracodawcą ma być klub Major League Soccer - Toronto FC. Kanadyjczycy planują wpłacić klauzulę odstępnego w kontrakcie zawodnika. Od lata piłkarzem klubu z Toronto będzie mistrz Europy - Włoch Lorenzo Insigne.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Jesus Jimenez odchodzi z Górnika Zabrze. Wg informacji portalu WP SportoweFakty gwiazdą Górnika zainteresowany był klub z Meksyku, który na pół roku przed końcem jego kontraktu planował wpłacenie 650 tysięcy euro klauzuli i pozyskać Hiszpana już teraz. 

Zobacz wideo Zieliński jako dyrektor odmieni Legię? "Można to nazwać władzą absolutną"

Zwrot akcji ws. Jimeneza! Zagra z Insigne w MLS?

Jak się okazuje, scenariusz w najbliższych dniach może być inny. Jak poinformował pierwszy portal Weszło, Jesus Jimenez trafi do amerykańsko-kanadyjskiej ligi Major League Soccer. Jego nowym pracodawcą ma być klub Toronto FC.

Kanadyjczycy także planują wpłacenie klauzuli odstępnego i pozyskać hiszpańską gwiazdę ekstraklasy już pod kątem sezonu 2022, który w MLS startuje 26 lutego. Górnik wprawdzie próbował zatrzymać swojego lidera i choć na własne możliwości złożył mu dobrą ofertę, to jednak z klubami z zagranicy nie był w stanie rywalizować. 

Spotkanie wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha (z prawej) z przedstawicielami Arki. Obok prezes gdyńskiego klubu Wojciech Pertkiewicz oraz trener Leszek OjrzyńskiNowy prezes Jagiellonii "takiej charyzmy i siły w łapie" nie ma, ale chce godnie zastąpić Kuleszę

W nowym klubie Jimenez miałby grać już wiosną, a od lata jego kolegą klubowym byłby mistrz Europy z reprezentacją Włoch - Lorenzo Insigne, który dostał od Kanadyjczyków lukratywny kontrakt, obowiązujący od 1 lipca, gdy wygaśnie jego umowa z Napoli. 

Toronto FC w minionym sezonie 2021 MLS zajęło przedostatnie, 13. miejsce w konferencji wschodniej z bilansem sześciu zwycięstw, dziesięciu remisów i aż 18 porażek.  

Więcej o: