Były reprezentant Polski w Legii Warszawa. Transfer oficjalnie potwierdzony

Legia Warszawa poinformowała w czwartek, że Paweł Wszołek, były reprezentant Polski, został nowym piłkarzem stołecznego klubu. Został wypożyczony z Unionu Berlin do końca sezonu.

- Pawła Wszołka bardzo cenię jako piłkarza, z którego chętnie zawsze korzystałem. Zawsze będzie miał u mnie wysokie notowania - mówił Aleksandar Vuković jeszcze przed świętami, kiedy na Twitterze rozmawiał z kibicami i wskazywał priorytety transferowe. I jak się okazuje, będzie miał okazję z nim pracować w Legii już podczas nadchodzącej rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy.

Zobacz wideo Jeden piłkarz panicznie boi się powrotu Nawałki. "Nie było zmiłuj" [Sport.pl LIVE #5]

W czwartek Legia Warszawa poinformowała oficjalnie, że Paweł Wszołek został wypożyczony z Unionu Berlin do końca tego sezonu. W stołecznym klubie będzie występował z numer 13.

Oficjalnie: Paweł Wszołek piłkarzem Legii Warszawa

- Nie trzeba było mnie długo namawiać do powrotu. Bardzo się cieszę, że jestem w Legii. Mam nadzieję, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej drużyny, a ja sam potwierdzę swoją jakość na boisku. Chwile przeżyte za trenera Vukovicia były jednymi z najpiękniejszych w mojej karierze. Zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo Polski, mieliśmy świetną, bardzo zgraną ekipę. Śledziłem praktycznie wszystkie spotkania Legii. Wiem, że jest tutaj bardzo dużo jakości, wielu świetnych ludzi – nie tylko piłkarzy, bo mam na myśli całą społeczność w klubie - przekazał Wszołek, cytowany w oficjalnym komunikacie klubu.

Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa.Trzęsienie ziemi w Legii? Dariusz Mioduski podjął decyzję. "Nie ma tematu"

- Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję - mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed transferem do Unionu Berlin. Liczymy na jego pomoc - przyznał Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Wszołek występował już w Legii przez dwa sezony. W latach 2019-21 rozegrał w barwach warszawskiego klubu 48 meczów w ekstraklasie, strzelił dziewięć goli i zaliczył 15 asyst. Później jednak - choć miał propozycję nowej umowy - nie przedłużył kontraktu z Legią i ponownie wyjechał za granicę. Tym razem do Unionu Berlin.

Prawnik Mahira Emrelego przeprasza. 'Moje słowa zostały zniekształcone'Legia otrzymała ofertę za Emrelego od byłego mistrza. Dwukrotne przebicie

To trzeci zimowy transfer Legii. I trzeci powrót. Po napastniku Macieju Rosołku, który wrócił z wypożyczenia do Arki Gdynia i pomocniku Patryku Sokołowskim, któremu w grudniu wygasł kontrakt z Piastem Gliwice i który jest wychowankiem mistrzów Polski - grę w piłkę zaczynał przy Łazienkowskiej jako junior.

Więcej o: