Były reprezentant Polski w Legii Warszawa. Transfer oficjalnie potwierdzony

Legia Warszawa poinformowała w czwartek, że Paweł Wszołek, były reprezentant Polski, został nowym piłkarzem stołecznego klubu. Został wypożyczony z Unionu Berlin do końca sezonu.

- Pawła Wszołka bardzo cenię jako piłkarza, z którego chętnie zawsze korzystałem. Zawsze będzie miał u mnie wysokie notowania - mówił Aleksandar Vuković jeszcze przed świętami, kiedy na Twitterze rozmawiał z kibicami i wskazywał priorytety transferowe. I jak się okazuje, będzie miał okazję z nim pracować w Legii już podczas nadchodzącej rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy.

Zobacz wideo Jeden piłkarz panicznie boi się powrotu Nawałki. "Nie było zmiłuj" [Sport.pl LIVE #5]

W czwartek Legia Warszawa poinformowała oficjalnie, że Paweł Wszołek został wypożyczony z Unionu Berlin do końca tego sezonu. W stołecznym klubie będzie występował z numer 13.

Oficjalnie: Paweł Wszołek piłkarzem Legii Warszawa

- Nie trzeba było mnie długo namawiać do powrotu. Bardzo się cieszę, że jestem w Legii. Mam nadzieję, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej drużyny, a ja sam potwierdzę swoją jakość na boisku. Chwile przeżyte za trenera Vukovicia były jednymi z najpiękniejszych w mojej karierze. Zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo Polski, mieliśmy świetną, bardzo zgraną ekipę. Śledziłem praktycznie wszystkie spotkania Legii. Wiem, że jest tutaj bardzo dużo jakości, wielu świetnych ludzi – nie tylko piłkarzy, bo mam na myśli całą społeczność w klubie - przekazał Wszołek, cytowany w oficjalnym komunikacie klubu.

- Paweł Wszołek dobrze spisywał się w Legii i zawsze mogliśmy na nim polegać. Potrzebowaliśmy piłkarza na tę pozycję - mamy Mattiasa Johanssona, a Paweł jest bardziej ofensywnie usposobionym zawodnikiem. Jestem przekonany, że będzie się prezentował tak, jak przed transferem do Unionu Berlin. Liczymy na jego pomoc - przyznał Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Wszołek występował już w Legii przez dwa sezony. W latach 2019-21 rozegrał w barwach warszawskiego klubu 48 meczów w ekstraklasie, strzelił dziewięć goli i zaliczył 15 asyst. Później jednak - choć miał propozycję nowej umowy - nie przedłużył kontraktu z Legią i ponownie wyjechał za granicę. Tym razem do Unionu Berlin.

To trzeci zimowy transfer Legii. I trzeci powrót. Po napastniku Macieju Rosołku, który wrócił z wypożyczenia do Arki Gdynia i pomocniku Patryku Sokołowskim, któremu w grudniu wygasł kontrakt z Piastem Gliwice i który jest wychowankiem mistrzów Polski - grę w piłkę zaczynał przy Łazienkowskiej jako junior.

Więcej o: