Ważna decyzja Legii Warszawa. Artur Boruc na rok dłużej w nowej roli?

Wszystko wskazuje na to, że Artur Boruc podpisze nową umowę z Legią Warszawa. Według najnowszych doniesień portalu Legia.net doświadczony bramkarz dostanie ofertę kontraktu na kolejny rok, ale prawdopodobnie będzie musiał się pogodzić z rolą... rezerwowego.

Legia Warszawa kończy już powoli obóz przygotowawczy w Dubaju, na którym rozpoczęła się walka o powrót na dobre tory i uniknięcie spadku. Drużyna mistrzów Polski trenowała pod okiem nowego-starego trenera Aleksandara Vukovicia, który dostał misję uratowania klubu przed całkowitą kompromitacją. W tym czasie trwały także prace nad możliwymi wzmocnieniami drużyny pod przewodnictwem nowego dyrektora sportowego Jacka Zielińskiego.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Boruc na dłużej w Legii, ale w nowej roli. Trwają przygotowania do walki o utrzymanie

Głównym celem na zimowe okienko transferowe dla Legii Warszawa jest cały czas sprowadzenie nowego bramkarza. Zarówno Cezary Miszta jak i Kasper Tobiasz nie spełnili pokładanych w nim oczekiwań i nie potrafili odpowiednio zastępować Artura Boruca. 41-letni już bramkarz również jednak nie jest już w stanie zapewnić stabilności na swojej pozycji głównie z powodów zdrowotnych.

Bez względu na to doświadczony bramkarz był jedną z kluczowych postaci Legii Warszawa w tym sezonie. Jak do tej pory Boruc rozegrał 20 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zachował aż sześć czystych kont. 

We władzach Legii zapadła więc decyzja o zatrzymaniu doświadczonego golkipera w klubie na kolejny rok. Do takich informacji dotarł portal Legia.net, który zaznaczył jednak, że Artur Boruc musiałby pogodzić się jedynie z rolą rezerwowego. Do klubu ma bowiem dołączyć w najbliższym czasie nowy bramkarz, który docelowo miałby zmienić 41-latka w podstawowym składzie drużyny z Warszawy.

Tym nowym nabytkiem Legii ma być bramkarz Panathinaikosu Ateny - Sokratis Dioudis. Przedstawiciele mistrzów Polski starają się o pozyskanie 28-latka już od dłuższego czasu, ale na transfer nie ma jak na razie zgody greckiego klubu. Działacze klubu z Aten chcieliby transferu definitywnego, aby od razu zarobić na swoim zawodniku. Legia natomiast chciałaby go wypożyczyć z opcją wykupu dopiero latem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.