Legia chce się pozbyć "najszybszego piłkarza w Europie". Vuković nie widzi go w składzie

Legia Warszawa z chęcią pozbyłaby się skrzydłowego Lirima Kastratiego. Kosowianin znajduje się poza koncepcją trenera Aleksandar Vukovicia.

Lirim Kastrati trafił do Legii Warszawa pod koniec letniego okna transferowego za około 1,5 mln euro z  Dinama Zagrzeb. Choć jego początki w klubie były całkiem udane (zaczął od gola na wagę zwycięstwa w meczu ze Spartakiem Moskwa), to im dalej w sezon, tym coraz bardziej rozczarowywał. Kosowianin, reklamowany przez Dariusz Mioduskiego jako najszybszy piłkarz w Europie, irytował nieprzemyślanymi zagraniami oraz prostymi błędami technicznymi. 

Zobacz wideo Kulesza może mieć wielki problem po zwolnieniu trenera. "Skok na kasę"

Legia Warszawa chce się pozbyć Lirima Kastratiego. Przeszkodą długi kontrakt

Wydawało się, że jego sytuację odmieni przyjście Aleksandara Vukovicia. Serb w odróżnieniu od Czesława Michniewicza jest bardziej skłonny do gry z klasycznymi skrzydłowymi. Okazuje się, że po obozie w Dubaju wiadomo, że również jemu Kastrati nijak nie pasuje do koncepcji. "- Jest właściwie do odpalenia, ale trudno to zrobić. Wiadomo, jaka jest jego sytuacja - usłyszeliśmy w klubie" - czytamy na portalu meczyki.pl. 

DLOCZMedia: Kolejny wielki transfer Rakowa. Kwota w ekstraklasie robi wrażenie

Choć Legia chętnie zdecydowała się pozbyć piłkarza, to na razie transfer wydaje się nierealny. Zawodnik jest związany z klubem jeszcze 3,5-letnim kontraktem, a na niekorzyść działa także kwota, za jaką mistrzowie Polski sprowadzili kosowskiego skrzydłowego. Pewne jest, że Legia będzie chciała, jak najmniej stracić na tym transferze. 

Jak dotąd, Kosowianin rozegrał w lidze łącznie niespełna 400 minut w dziewięciu spotkaniach. Dodatkowo ma także na koncie dwa mecze w Pucharze Polski oraz pięć w Lidze Europy. We wszystkich rozgrywkach strzelił łącznie dwa gole. 

Niedawno pracował na stacji benzynowej. Teraz może trafić do Wisły KrakówNiedawno pracował na stacji benzynowej. Teraz może trafić do Wisły Kraków

Na razie zimowe okno transferowe jest spokojne w wykonaniu Legii Warszawa. Do klubu trafił Patryk Sokołowski z Piasta Gliwice, realne wydaje się także wypożyczenie Pawła Wszołka z Unionu Berlin. Na razie nikt nie odszedł. 

Więcej o: