Legia reaguje po ofercie za Emrelego. Wiadomo, ile chce za napastnika

Turecki Sivasspor jest zainteresowany pozyskaniem Mahira Emreliego, występującego w Legii Warszawa. Ekipa znad Bosforu jest gotowa zapłacić 400 tysięcy euro za napastnika, ale ta kwota nie zadowala mistrzów Polski - informuje portal WP Sportowe Fakty.

Eskalacja konfliktu z udziałem Mahira Emrelego i Legią Warszawa nastąpiła po przegranym ligowym spotkaniu z Wisłą Płock. Napastnik "Wojskowych" miał być jednym z celów ataku grupy wściekłych kibiców, którzy wdarli się do klubowego autokaru. Emreli oraz jego otoczenie starali się rozwiązać umowę z winy klubu, natomiast reakcja Legii była na tyle stanowcza, że otoczenie Azera szuka porozumienia.

Zobacz wideo "Emreli już nie zagra w Legii. Zaufał nieodpowiednim ludziom"

Media: Turecki klub oferuje 400 tysięcy euro za Emreliego. Legia chce co najmniej dwa razy więcej

Portal WP Sportowe Fakty informuje, że turecki Sivasspor jest zainteresowany pozyskaniem Mahira Emreliego. Średniak tamtejszej ekstraklasy nie chce jednak wydawać dużych pieniędzy i oferuje za napastnika 400 tysięcy euro. Mistrzów Polski taka propozycja nie zadowala i żąda niewiele ponad miliona euro. Na ten moment Sivasspor raczej nie wyrówna oferty za Mahira Emreliego do wymaganej kwoty.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Alternatywnym rozwiązaniem może być jednak wypożyczenie z opcją wykupu, gdzie kwota odstępnego może wynieść co najmniej milion euro. Warto wspomnieć, że przy podpisywaniu umowy z reprezentantem Azerbejdżanu Legia liczyła, że w przyszłości zarobi na nim kilka milionów euro. Sivasspor nie jest jedynym klubem z tureckiej Super Ligi, który chce pozyskać Mahira Emreliego, ponieważ wcześniej zainteresowanie zawodnikiem przejawiał Istanbul Basaksehir.

Mahir Emreli znalazł się na liście zawodników powołanych na zgrupowanie w Dubaju, natomiast napastnik zdecydował się nie jechać i obecnie trenuje indywidualnie. Wiele zatem wskazuje na to, że Emreli nie zagra już w barwach Wojskowych. Napastnik zagrał w 33 meczach Legii w tym sezonie, w których strzelił 11 goli oraz zanotował dwie asysty.

Więcej o: