Adam Nawałka przerwał milczenie... Zaczął mówić o Błaszczykowskim. "Trafny wybór"

Adam Nawałka nie chce komentować spekulacji medialnych odnośnie jego pracy w reprezentacji Polski. Pochwalił jedynie byłego kapitana kadry. - Działania Kuby i jego współpracowników bardzo mi się podobają. Jestem dobrej myśli, uważam, że Kuba naprowadził Wisłę na właściwe tory - powiedział w rozmowie z Interią.

Trwa telenowela związana z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Faworytem do objęcia tej funkcji pozostaje były selekcjoner Adam Nawałka, chociaż jak poinformował "Przegląd Sportowy" Cezary Kulesza chciałby zatrudnić Andrija Szewczenkę. Według informacji Sport.pl Ukrainiec żąda jednak bardzo wysokiej pensji, która jest poza zasięgiem PZPN-u.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

DLOCZRaków Częstochowa chce kolejnego hitowego transferu!

Cezary Kulesza nie chce komentować pojawiających się w mediach spekulacji. Po zebraniu zarządu PZPN-u związek wystosował jedynie krótki komunikat, że negocjacje z kandydatami na selekcjonera trwają, a przedstawiciele związku mają milczeć do czasu podjęcia ostatecznej decyzji. Wypowiadać nie chce się również sam Adam Nawałka. Zapytany przez Interię o rozmowy z prezesem Kuleszą, odmówił komentarza.

Nawałka nie powiedział ani słowa o kadrze. Ale pochwalił Kubę

Zamiast tego ciepło wypowiedział się o Wiśle Kraków. To właśnie tam zaczynał swoją profesjonalną karierę. Z drużyną Wisły sięgnął po mistrzostwo Polski w 1978 roku. W barwach "Białej Gwiazdy" rozegrał 190 spotkań, w których zdobył dziewięć goli. Trzykrotnie był też trenerem Wisły i jako szkoleniowiec sięgnął z nią po kolejne mistrzostwo.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

- Działania Kuby i jego współpracowników bardzo mi się podobają. Z uwagą oglądam każdy mecz odbudowywanej przez nich Wisły. Trafnym wyborem było powierzenie zespołu trenerowi Adrianowi Guli. Widać, że ten fachowiec wykonuje dobrą pracę. Oczywiście, jak zawsze w piłce, szkopuł tkwi w materiale, z jakim pracuje, w jakości piłkarskiej. Dzisiejsza Wisła nie dysponuje takim potencjałem finansowym jak ta za prezesa Cupiała. Dlatego trzeba większej cierpliwości i szczęścia w transferach. Jestem dobrej myśli, uważam, że Kuba naprowadził Wisłę na właściwe tory – powiedział Nawałka w rozmowie z Interią.

Sadam Sulley podczas treningu Legii Warszawa. Źródło: https://twitter.com/LegiaNet/status/747755280071548928/photo/1Legia Warszawa wiązała z nim ogromne nadzieje. A on wylądował w Kosowie

Adrian Gula pracuje w Wiśle Kraków od początku sezonu 2021/22. Na razie Wisła pod wodzą słowackiego szkoleniowca zajmuje 13. miejsce z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. Aktualnie drużyna Wisły przygotowuje się w Turcji do rundy wiosennej. Pierwszy mecz po powrocie Wisła zagra z Rakowem Częstochowa 6 lutego.

Więcej o: