Kto nowym trenerem Legii? Dyrektor sportowy uchyla rąbka tajemnicy negocjacji

Dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński wypowiedział się na temat najbliższych planów stołecznego klubu na rynku transferowym. Opowiedział także o przyszłości Aleksandara Vukovica i tym, czy mógłby poprowadzić "Wojskowych" również w kolejnym sezonie.

Jak dotąd Legia Warszawa ogłosiła tylko jedno zimowe wzmocnienie. Drużynę mistrza Polski zasilił Patryk Sokołowski, który w pierwszej części obecnego sezonu ekstraklasy występował w Piaście Gliwice. Niewykluczone jednak, że nie był to ostatni ruch "Wojskowych" na rynku transferowym.

Zobacz wideo Zieliński jako dyrektor odmieni Legię? "Można to nazwać władzą absolutną"

Legia przyjmuje kolejny cios. Bez dwóch filarów na LeicesterMedia: Transferowy rekord Rakowa coraz bliżej! Oferta Legii przebita

Kolejne transfery do Legii? "Zobaczymy"

Dyrektor sportowy klubu Jacek Zieliński zapowiedział, że niebawem może dojść do kolejnych wzmocnień. - Mamy trzy tematy, które są bardzo bliskie realizacji. Ale... zobaczymy, ile z nich uda się pozytywnie sfinalizować. Szczerze mówiąc, w tym momencie powinniśmy mieć już zawodników na te pozycje, na które potrzebujemy piłkarzy. Wciąż poszukujemy, przeczesujemy rynek i rozważamy obsadę poszczególnych miejsc - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Zieliński stwierdził, że Legia Warszawa nie zamierza kupować nowych piłkarzy pod presją. - Presja przy transferach istotnie jest, a to ma negatywne skutki, bo często dokonuje się… zbyt wielu zakupów. Też się z tym zmierzę, ale chciałbym wytrzymać ciśnienie, bo pozyskanie zawodnika ma być przede wszystkim zasadne. To istotne. Jakość, a nie ilość - dodał.

Zieliński opowiedział o przyszłości Vukovica

Z drugiej strony dyrektor sportowy Legii powiedział, czy do klubu wpłynęły oferty kupna pewnych graczy. - To kwestia, którą zawsze trzeba brać pod uwagę. Może dojść do sytuacji, w której pojawi się oferta nie do odrzucenia, ale uważam, że są na to bardzo małe szanse - zdradził.

Następnie Zieliński odniósł się do przyszłości Aleksandara Vukovica i tego, czy mógłby poprowadzić Legię w kolejnym sezonie. - To kwestia otwarta. Mam ogromny szacunek do Vuko, że w tej trudnej sytuacji zdecydował się podjąć wyzwanie i chce ratować Legię. Należy mu za to podziękować, bo podjął się wyciągania drużyny z kryzysu. To świadczy o jego przywiązaniu do naszych barw. Mogło być zupełnie inaczej - przyznał.

Były reprezentant Azerbejdżanu grzmi. 'Emreli powinien odejść z Legii'Media: Zwrot ws. Emrelego. Jest oferta za piłkarza Legii. "Brzmi racjonalnie"

Ostatecznie jednak dyrektor sportowy Legii powiedział, że ma na to stanowisko trzech kandydatów. - Kto zostanie trenerem w kolejnym sezonie? Nie ma jeszcze decyzji i nie chcę obiecywać terminu, w którym ona zapadnie. Są to opcje z Ekstraklasy, ale i z zagranicy. Przede wszystkim liczą się dla mnie kompetencje, a na dalszym miejscu jest narodowość. Jeśli jakość jest wyrównana, to prędzej zdecyduje się na Polaka - podsumował.

Więcej o: