Nie żyje Wiktor Bołba. Miał 64 lata. Artur Boruc: Brak mi słów

Smutna wiadomość dla fanów Legii Warszawa. W wieku 64 lat zmarł Wiktor Bołba, kustosz muzeum stołecznego klubu, ale przede wszystkim wierny kibic Legii.

"Dziś odszedł ktoś, kto był dla mnie kimś ważnym. Ktoś, kto zrobił dla historii Legii pewnie więcej, niż wszyscy inni razem wzięci. Wiciu Bołba. Kompan, druh, kolega. I już nigdy nie usłyszę: Adaśko, dawno dostałeś w mordę? Wiciu, ku..a, za wcześnie" - w poniedziałek wieczorem napisał na Twitterze Adam Dawidziuk, dziennikarz od wielu lat związany z Legią Warszawa.

"Strasznie mi przykro. Wiktor był legionistą z krwi i kości" - dodał 
Zbigniew Boniek. 

Zobacz wideo

17 stycznia zmarł Wiktor Bołba, czyli pomysłodawca i kustosz muzeum Legii Warszawa. Wierny fan, który o stołecznym klubie wiedział wszystko i był ważną postacią dla ruchu kibicowskiego.

Muzeum Legii działa od 2005 roku, ale prawdziwą metamorfozę przeszło w 2010, gdy otwarto nowy stadion. Przy ul. Łazienkowskiej można zobaczyć wiele pamiątek związanych z Legią, a część z nich była właśnie od Bołby.

- Pamiątki Kazimierza Deyny zdobywałem w naprawdę dziwny sposób. Gdy żona Kazika, Mariola, zrezygnowała z mieszkania przy ulicy Świętokrzyskiej, przekazała część rzeczy klubowi. Klub niestety je wyrzucił. Dowiedziałem się o tym, wszedłem do kontenera i je wyciągałem. Były tam dyplomy, listy od kibiców, proporczyki… Naprawdę, prawdziwe skarby. Nie chcę robić nikomu pod górkę, więc nie zdradzę nazwisk. Była jednak taka sytuacja, że siedzieliśmy w redakcji, przychodzi pewna osoba i mówi "Ale się Deyny rzeczy hajcują!". Jak ja to usłyszałem… Pobiegłem do kotłowni i uratowałem krawaty oraz marynarkę olimpijską z 1976 roku. Nie wiem, jak można było do tego dopuścić - wspominał Bołba, którego cytuje portal sport.tvp.pl.

"Brak słów" - napisał Artur Boruc, bramkarz Legii.

Jak informuje portal Legia.net, Bołba zmarł przez koronawirusa. - Przez miesiąc walczył z COVID-em. Ten mecz przegrał. Może jedyny, bo inne przegrane zawsze można było zamienić w zwycięstwo - czytamy.

Miał 64 lata.

Więcej o: