Legia Warszawa wygrywa, a zadowolony Vuković: To silny przeciwnik

- Jesteśmy zadowoleni, że po ośmiu dniach solidnej pracy mogliśmy sprawdzić się na tle silnego przeciwnika - mówi Aleksandar Vuković po tym, jak Legia Warszawa pokonała w sparingu Botew Płowdiw 2:0.
Zobacz wideo "Emreli już nie zagra w Legii. Zaufał nieodpowiednim ludziom"

Legia Warszawa przygotowuje się do rundy wiosennej w Dubaju. Z początku przeważali Bułgarzy, ale Artur Boruc bronił trudne strzały rywali, a to mistrzowie Polski objęli prowadzenie przed przerwą, gdy w w polu karnym piłkę dostał Josue i pięknym strzałem lewą nogą pokonał Georgiego Agriłaszkiego.

Między 60. a 65. minutą Vuković zmienił wszystkich piłkarzy - łącznie dając szansę występu aż 22 z nich - a wynik w 79. minucie ustalił 17-letni Igor Strzałek po asyście Jurgena Celhaki.

Vuković: Jesteśmy zadowoleni

- To był nasz pierwszy mecz sparingowy, bo poprzedni musieliśmy odwołać. Jesteśmy zadowoleni, że po ośmiu dniach solidnej pracy mogliśmy sprawdzić się na tle silnego przeciwnika. Wykonaliśmy naszą pracę. Sparing służył temu, żeby po ciężkich treningach wyjść na boisko i poradzić sobie w innych warunkach niż ma to miejsce w trakcie sezonu, kiedy nie trenuje się tak ciężko. Pod kątem fizyczności i tego, jak drużyna miała wybiegać i jak wybiegała ten mecz, jesteśmy zadowoleni - powiedział po trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković, cytowany przez portal legia.net.

I dodał: - Jestem bardzo zadowolony z młodych zawodników. Już w sparingu wewnętrznym zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a dzisiaj to wejście na 30 minut było odpowiednim rozwiązaniem. Oni chcą się pokazać, wykorzystać każdą minutę, którą dostają na boisku. Tylko tak myśląc i pracując, mogą zasłużyć na swoją szansę w lidze. Bardzo dużo zależy od nich samych. Za dzisiaj zasługują na pochwały.

Botew zajmuje 4. miejsce w lidze bułgarskiej po 19 kolejkach z 32 pkt - tyle samo ma trzecie Czernomore, a na prowadzeniu z meczem rozegranym mniej są Łudogorec Razgrad (42 pkt) oraz CSKA Sofia (40 pkt).

Mahir Emreli chce odejść z Legii. Zdecydowana reakcja klubu Media: Mahir Emreli wybrał nowy klub! Żąda odejścia z Legii

Legia Warszawa rozegra jeszcze dwa sparingi w Dubaju: 19 stycznia zagra z FK Krasnodarem, a dzień później z Rygą FC. W ekstraklasie mistrzowie Polski zajmują 17., przedostatnie miejsce - w 18 meczach zdobyli 15 pkt, tracąc do bezpiecznej 15. pozycji trzy punkty (choć mają do rozegrania zaległy mecz z ostatnim Bruk-Betem Termaliką Niecieczą).

Więcej o: