Legia Warszawa traci piłkarza na dłuższy czas. Potrzebna była operacja

Obrońca Legii Warszawa Yuri Ribeiro jest już po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego. Według informacji przekazanych przez klub Portugalczyk czuje się dobrze, ale czeka go teraz dwumiesięczna przerwa od gry.

Piłkarze Legii Warszawa pod czujnym okiem Aleksandara Vukovicia przygotowuje się w Dubaju do rundy wiosennej. Sytuacja w tabeli jest bardzo ciężka, więc sporo pracy mają również pracownicy pionu sportowego klubu z nowym dyrektorem Jackiem Zielińskim na czele. W zimowym okienku udało się przeprowadzić już pierwszy transfer. Do drużyny mistrzów Polski dołączył Patryk Sokołowski, który do niedawna grał w barwach Piasta Gliwice. 

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Yuri Ribeiro już po operacji usunięcia wyrostka. Czekają go dwa miesiące przerwy

Do Dubaju nie poleciał natomiast jeden z obrońców Legii - Yuri Ribeiro. Portugalczyk po powrocie do Polski z urlopu czuł się bardzo źle. Był zmęczony i osłabiony, ale skarżył się już na to jeszcze przed wylotem. Testy wysiłkowe u 24-letniego zawodnika wyszły bardzo źle, więc sztab medyczny na poważnie zajął się jego zdrowiem. 

Kamil Grosicki dostał ofertę z zagranicy! Szykuje się wielki powrót?Kamil Grosicki dostał ofertę z zagranicy! Szykuje się wielki powrót?

Drużyna wyleciała więc na zgrupowanie, a Ribeiro przeszedł w Warszawie szereg badań. Początkowo podejrzewano koronawirusa, ale wszystkie testy wychodziły negatywne. Z sercem także wszystko było w porządku. Ostatecznie lekarzom udało się dojść do tego, jakie były przyczyny złego samopoczucia piłkarza. Okazało się, że winne było zapalenie wyrostka robaczkowego.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 2:1Setki milionów złotych dla polskich klubów. Gigantyczne kwoty dla mistrzów

Natychmiast podjęto więc decyzję o przeprowadzeniu operacji usunięcia wyrostka, która została wykonana w piątek. Według informacji przekazywanych przez klub Ribeiro czuje się dobrze, ale straci cały okres przygotowawczy. Według aktualnych prognoz Portugalczyk będzie mógł wrócić na boisko najszybciej za dwa miesiące. Jest to dość spory problem dla Aleksandara Vukovicia, który i tak ma już spore problemy kadrowe.

Więcej o: