Wisła Kraków ujawniła nazwisko nowego piłkarza! "To jest napad"

Wisła Kraków ogłosiła zakontraktowanie nowego piłkarza. Zawodnikiem krakowskiego klubu został Luis Fernandez. Poprzednio występował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wisła Kraków ma za sobą kolejną nieudaną rundę. Krakowski zespół zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli i ma przewagę pięciu punktów nad strefą spadkową. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak skutecznego, bramkostrzelnego napastnika. Jan Kliment i Felicio Brown Forbes łącznie strzelili cztery gole w lidze, czyli tyle samo co stoper Michal Frydrych.

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Kristoffer VeldeLech Poznań już znalazł następcę Jakuba Kamińskiego. Milion euro na transfer

Jednym z priorytetów Wisły na zimowe okienko było więc sprowadzenie napastnika. Wisła ściągnęła do siebie Zdenka Ondraska, ale nie poprzestała na tym. We wtorek klub ogłosił podpisanie kontraktu z nowym zawodnikiem. To 28-letni Hiszpan Luis Fernandez.

Wisła Kraków ma nowego napastnika. "Liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem"

Fernandez podpisał tylko półroczny kontrakt, bo w Krakowie będzie starał się odbudować. Od kwietnia 2021 roku rozegrał tylko dwa spotkania. Od lipca zeszłego roku był zawodnikiem klubu Khor Fakkan w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To właśnie w barwach tego klubu rozegrał dwa mecze. Miało to miejsce we wrześniu.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Wcześniej występował w Grecji i to był znacznie bardziej udany epizod w jego karierze. Od 2019 roku występował w Asterasie Tripoli. W tym zespole w ciągu dwóch lat zdobył 18 goli i zaliczył pięć asyst. Jeszcze wcześniej reprezentował barwy hiszpańskich klubów – Deportivo La Coruna, CD Lugo, SD Huesca, Alcorcon i UCAM Murcia.

- Luis powinien dodać nam jakości i różnorodności w ofensywie. To piłkarz o zaawansowanych umiejętnościach technicznych, liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem, zapewniając nam bramki i dając kibicom emocje. Podpisał z "Białą Gwiazdą" krótki kontrakt, ale klub posiada jednostronną możliwość jego przedłużenia - powiedział Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły Kraków.

Dyrektor Pogoni o przyszłości Kozłowskiego: Nie chcę oszukiwać kibicówOficjalnie: Pogoń znalazła następcę Kozłowskiego. To reprezentant kraju

Luis Fernandez to trzeci transfer Wisły Kraków w tym oknie transferowym. Wcześniej do klubu po trzech latach wrócił Zdenek Ondrasek. Do zespołu dołączył też szwedzki obrońca Sebastian Ring. Aktualnie Wisła przygotowuje się do nowej rundy w swojej bazie w Myślenicach. Od 15 do 27 stycznia zespół będzie przebywał na zgrupowaniu w Turcji. 6 lutego Wisła wróci do gry w ekstraklasie meczem z Rakowem Częstochowa.

Więcej o: