Legia, Raków i Śląsk walczą o Polaka z Niemiec. "Poczuł krew"

Jak informuje portal transfermarkt.de, co najmniej trzy polskie kluby są zainteresowane Dennisem Jastrzembskim - 21-letnim zawodnikiem Herthy Berlin. W tym sezonie rozegrał on osiem meczów w Bundeslidze i dwa w Pucharze Niemiec.

Dennis Jastrzembski to jedno z największych odkryć Herthy Berlin w tym sezonie. Lewy wahadłowy przed startem Bundesligi wrócił do klubu z wypożyczenia do III ligi niemieckiej. I okazało się, że nie straszna mu gra na znacznie wyższym poziomie rozgrywkowym. Robił również dobre wrażenie na treningach. Jastrzembski zanotował w tym sezonie 10 występów. Mimo tego wszystkiego wiele wskazuje na to, że mający polskie i niemieckie obywatelstwo piłkarz pożegna się z Herthą.

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Michał Probierz chce rozwiązać kontrakt po jednym dniu! Michał Probierz chce rozwiązać kontrakt po jednym dniu! "Strach pomyśleć"

Polskie kluby chcą piłkarza Herthy

Jego kontrakt z berlińskim klubem wygasa w czerwcu tego roku, ale możliwe, że piłkarz zmieni barwy jeszcze w styczniu. Jego aktualny pracodawca nie będzie robił mu problemów z odejściem. Jak informuje niemiecki "Transfermarkt" Jastrzembski budzi zainteresowanie klubów duńskich i polskich. Wśród tych drugich wymienia się trzy zespoły – Legię Warszawa, Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

- Jako że poradził sobie na poziomie Bundesligi dzięki ciągłej pracy i rozwojowi przez ostatnie sześć miesięcy, to oczywiście poczuł krew. Oczywiście chce grać więcej i zbierać coraz więcej minut – mówi Umut Schleyer, przedstawiany przez "Transfermarkt" jako doradca piłkarza.

Dennis Jastrzembski to 21-latek posiadający polskie i niemieckie obywatelstwo. Jego rodzice są Polakami, ale zawodnik urodził się w Niemczech. Ma na swoim koncie występy w młodzieżówkach obu krajów. Ostatni raz grał dla polskiej kadry. Było to we wrześniu 2020 roku w meczy eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy (0:1 z Serbią). OD 2015 roku jest zawodnikiem Herthy, gdzie grał w drużynach młodzieżowych. Potem był wypożyczany do Paderborn i Waldhof Mannheim. Może grać na lewym skrzydle bądź na lewym wahadle.

Legia Warszawa - Raków CzęstochowaPiłkarz Legii Warszawa skreślony przez Vukovicia blisko nowego klubu

Więcej o: