Oficjalnie: Wielki powrót do Wisły Kraków! "Tam dom Twój, gdzie serce Twoje"

Wisła Kraków poinformowała oficjalnie o podpisaniu kontraktu ze Zdenkiem Ondraskiem. Czeski napastnik tym sam wraca do Krakowa, w którym występował w latach 2016-2018, wiążąc się z klubem umową do końca sezonu 2022/23.

Wisła Kraków nie może być zadowolona z poziomu, który prezentuje w obecnym sezonie ekstraklasy. Przed ostatnią kolejką zajmuje 14. miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie Stal Mielec i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy mogą być problemy ze strzelaniem bramek - piłkarze "Białej Gwiazdy" zdobyli tylko 36 bramek w 29 meczach.

Zobacz wideo Nawałka wróci na ratunek? "Nawet jeśli ostatnio zajmował się ogródkiem, to nie wypadł z obiegu"

Piątek we FlorencjiOficjalnie: Krzysztof Piątek w Fiorentinie! Wróci do gry ze starym numerem

"Zdenek to nasz człowiek"

Dużym wzmocnieniem może okazać się Zdenek Ondrasek. Wisła Kraków oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z czeskim napastnikiem. Władze "Białej Gwiazdy" wykorzystały fakt, że Viktoria Pilzno chciała rozwiązać umowę ze swoim piłkarzem, który nie utrzymywał swojego poziomu, przez co w ostatnich spotkaniach wchodził na boisko z ławki. W całym sezonie zdobył jedynie 5 bramek, choć wystąpił w 27 meczach.

Jak przekazał klub w oficjalnym komunikacie, Zdenek Ondrasek podpisał z Wisłą Kraków kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku, zawierający opcję jego przedłużenia.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Zdenek to nasz człowiek, to piłkarz, który pomoże nam na boisku, ale też w szatni. Planowaliśmy przebudowę linii ataku i Zdenek jest jej pierwszą częścią. Wierzymy, że jego umiejętności połączone z niesamowitą ambicją i charakterem przełożą się bezpośrednio na liczbę zdobywanych przez Wisłę punktów, a samo jego pozyskanie zwiększy rywalizację o miejsce w pierwszej jedenastce - powiedział Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły w oficjalnym komunikacie.

Oficjalnie. Pierwszy wielki transfer Newcastle. Za 15 milionów euroOficjalnie. Pierwszy wielki transfer Newcastle. Za 15 milionów euro

Zdenek Ondrasek w przeszłości już występował na boiskach ekstraklasy, właśnie w barwach Wisły Kraków. W latach 2016-2018 rozegrał łącznie 66 meczów, w których strzelił 20 bramek i zanotował 9 asyst. Z Krakowa wyjechał do USA, gdzie grał w FC Dallas.

Więcej o: