Szok w ekstraklasie! Michał Probierz ma nową pracę. Kontrakt podpisany

Michał Probierz nowym trenerem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza! Ostatni klub ekstraklasy podał oficjalną informację w czwartek po południu.

24 dni - tyle czasu zajęło władzom Bruk-Betu Termaliki Nieciecza znalezienie nowego trenera. Po tym, jak z klubu zwolniony został Mariusz Lewandowski, ruszyła lawina nazwisk szkoleniowców, którzy mogliby go zastąpić.

Zobacz wideo Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE

W ostatnim meczu rundy jesiennej z Wisłą Kraków (0:3) zespół poprowadził Waldemar Piątek. Później w kontekście pracy w Niecieczy wymieniano m.in. Piotra Stokowca, Leszka Ojrzyńskiego, Pavola Stano czy Radoslava Latala.

Dyrektor Pogoni o przyszłości Kozłowskiego: Nie chcę oszukiwać kibicówUjawniamy. Kozłowski mógł kosztować jeszcze więcej, ale Pogoń miała inny priorytet

W czwartek klub podał nazwisko następcy Lewandowskiego. I jest to nazwisko bardzo zaskakujące, by nie powiedzieć sensacyjne. Bruk-Bet Termalicę Nieciecza poprowadzi bowiem Michał Probierz! Klub nie poinformował o długości umowy szkoleniowca.

Probierz trenerem Bruk-Betu Termaliki!

To wiadomość bardzo zaskakująca, bo jeszcze kilka dni temu Probierz wymieniany był w roli kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski. Portal Sportowefakty.wp.pl informował, że 49-latek był numerem dwa na liście życzeń Cezarego Kuleszy, gdyby nie udało mu się porozumieć z Adamem Nawałką.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Probierz swoją pracę szkoleniową jako pierwszy trener rozpoczynał w 2005 roku w Polonii Bytom. W kolejnych latach prowadził także: Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk oraz Cracovię, w której spędził ostatnie 4,5 roku, a z której odszedł 9 listopada.

Na liście zdobytych trofeów posiada dwa Puchary Polski (z Cracovią i Jagiellonią Białystok) i dwa Superpuchary Polski (z Cracovią i Jagiellonią Białystok), a także srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.

Nancy Kerrigan po ataku napastnikaZamach wstrząsnął światem. Kerrigan zniknęła za kotarą i nagle zaczęła wyć z bólu

Bruk-Bet Termalica po 18 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Zespół Probierza ma 12 punktów i do bezpiecznej strefy traci sześć punktów. Bruk-Bet Termalica ma jedno spotkanie zaległe do rozegrania.

Więcej o: