Jest reakcja Legii Warszawa na pismo Mahira Emrelego! Stanowcza

Legia Warszawa zareagowała na pismo Mahira Emrelego, który domaga się rozwiązania kontraktu z winy klubu. Wszystko wskazuje na to, że władze mistrzów Polski nie ugną się przed żądaniami azerskiego napastnika i jego przedstawicieli.

Już od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że Mahir Emreli będzie chciał rozwiązać zimą kontrakt z Legią Warszawa. Powodem takiej decyzji piłkarza miała być sytuacja po meczu z Wisłą Płock. Wówczas kibice mistrzów Polski zatrzymali autokar z zespołem i pobili kilku zawodników, w tym właśnie Emreliego.

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Emreli ogłosił zamiary. Legia nie chce się ugiąć. Piłkarz ma stawić się w Warszawie 

We wtorek piłkarz poczynił pierwszej kroki w tym celu. Według doniesień Weszło Azer wysłał pismo do działaczy klubu, w którym przekazał informację o wszczęciu procedury rozwiązania kontraktu z winy klubu. Zawodnik podał w nim, że ucierpiał psychicznie w trakcie napaści kibiców i w takiej sytuacji nie jest w stanie grać w Legii

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Portal Legia.net potwierdził, że klub rzeczywiście otrzymał pismo od przedstawiciela piłkarza. Zdaniem serwisu warszawski klub natychmiast zareagował na ruch zawodnika. "Klub nie ma zamiaru ugiąć się przed zawodnikiem i jego przedstawicielami. Emreli zostanie wezwany do stawienia się w Warszawie i pojechania z zespołem na zgrupowanie w Dubaju" - czytamy na Twitterze. 

Na razie nie wiadomo, co na to sam piłkarz i jego przedstawiciele. Czasu mają niewiele, gdyż planowo zawodnicy Legii mają zjawić się w klubie 5 stycznia, aby odbyć badania sprawnościowe po urlopach. Wylot na zgrupowanie do Dubaju nastąpi dzień później.

Aleksandar Vukovic był trenerem Legii Warszawa w 2020 r. Teraz ma objąć tę funkcję ponownie i wyprowadzić drużynę z największego kryzysu od latLegia Warszawa o krok od pierwszego zimowego transferu. Negocjacje na finiszu

Co ciekawe, jeszcze kilkanaście dni temu zawodnik wypowiedział się w takim tonie, że nic nie wskazywało na to, że zdecyduje się podjąć tak zdecydowane kroki. - Na razie jestem na urlopie i cieszę się wakacjami. Jestem też zawodnikiem Legii i nic więcej nie wiem. Po nowym roku prawdopodobnie wrócę do Polski i polecę z zespołem na zgrupowanie do Dubaju. Ale teraz nie myślę o tym, co się wydarzy -  mówił w rozmowie z azerskim portalem football-plus.az.

Emreli zdobył w tym sezonie 11 goli w 33 meczach w barwach Legii Warszawa. Azer związany jest z klubem kontraktem do czerwca 2024 roku.

Więcej o: