Radoslav Latal może wrócić do Ekstraklasy. Chce go jeden z beniaminków

Radoslav Latal pozostaje bez pracy od początku lipca zeszłego roku. Czeski szkoleniowiec pozostaje w kontakcie z władzami Bruk-Betu Termalica Nieciecza i może zastąpić na tym stanowisku zwolnionego Mariusza Lewandowskiego - informuje portal Isport.blesk.cz.

Radoslav Latal zbudował sobie renomę w polskiej Ekstraklasie w latach 2015-2017 (z małą przerwą od lipca do września 2016 roku) w roli trenera Piasta Gliwice. W sezonie 2015/2016 Piastunki wywalczyły wicemistrzostwo Polski z 40 punktami i straciły zaledwie trzy punkty do Legii Warszawa. Od marca 2017 roku Latal prowadził odpowiednio Dynamo Brześć, Spartak Trnava oraz Sigmę Ołomuniec.

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Media: Termalica chce zatrudnić Radoslava Latala. Jest w kontakcie ze szkoleniowcem

Portal Isport.blesk.cz informuje, że Bruk-Bet Termalica Nieciecza prowadzi negocjacje z Radoslavem Latalem ws. objęcia pierwszego zespołu Słoni. "Mogę potwierdzić informację o negocjacjach, jesteśmy w kontakcie. Ale na razie nie chciałbym tego komentować" - powiedział Latal na łamach portalu. Do tej pory wydawało się, że najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia zwolnionego Mariusza Lewandowskiego jest Pavol Stano, ale to Czech wyrasta na faworyta.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bruk-Bet Termalica Nieciecza liczyła na to, że ze sprowadzeniem Radoslava Latala uda się sfinalizować transfer Jiriego Fleismana, 37-letniego obrońcy z Banika Ostrawa, ale obecnie ten ruch wydaje się niemożliwy do zrealizowania. Władze klubu z Niecieczy liczą na to, że Radoslav Latal pomoże wywalczyć utrzymanie w Ekstraklasie. Obecnie Bruk-Bet zajmuje ostatnie miejsce z 12 punktami i traci sześć punktów do Górnika Łęczna, który zajmuje 15. miejsce, gwarantujące utrzymanie w lidze

Radoslav Latal mógł wrócić do polskiej ligi w 2019 roku, ponieważ interesowały się nim takie kluby, jak Arka Gdynia oraz Jagiellonia Białystok, ale z żadnym z nich czeski szkoleniowiec nie doszedł do finalnego porozumienia. W ostatnim meczu w 2021 roku Bruk-Bet prowadził Waldemar Piątek, ale to spotkanie zakończyło się porażką 0:3 z Wisłą Kraków.

Więcej o: