Lech Poznań łata dziurę w kadrze i wzywa posiłki z Niemiec

Lech Poznań złożył już ofertę za Tima Oberdorfa - informują niemieckie media. Piłkarz Fortuny Duesseldorf miałby zastąpić Thomasa Rogne.

Wraz z końcem roku po czterech latach spędzonych w Lechu Poznań odchodzi Thomas Rogne - Norweg przechodzi do greckiego Apollonu Smyrnis. W tym sezonie zagrał w zaledwie jednym meczu ekstraklasy i dwóch Pucharu Polski, przez co lider ekstraklasy nie przedłużył z nim kontraktu (łącznie Rogne zagrał w 75 meczach Lecha, strzelając cztery gole). 

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Z tego względu Lech wyruszył na poszukiwania nowego środkowego obrońcy - obecnie duet tworzą Bartosz Salamon i Antonio Milić, a trzecią opcją jest Lubomir Satka. Konkurencję dla nich już niedługo może stanowić 25-letni Tim Oberdorf. Według niemieckiego "Rheinische Post" Lech złożył ofertę za piłkarza Fortuny Duesseldorf, ale jeszcze nie wiadomo, jaką decyzję podejmie jego klub - niedawno Oberdorf przedłużył umowę do 2024 roku.

W tym sezonie Oberdorf zagrał w dziewięciu meczach drugiej Bundesligi i w dwóch meczach Pucharu Niemiec. Wcześniej grał w amatorskim, piątoligowym zespole Sprockhovel. Po 19 kolejkach Lech Poznań jest liderem z 41 pkt - wyprzedza o cztery punkty Pogoń Szczecin oraz o sześć punktów Raków Częstochowę i Radomiaka Radom.

Więcej o: