Wielki powrót do Legii Warszawa? Jeden, istotny warunek

Paweł Wszołek może po sześciu miesiącach ponownie zostać piłkarzem Legii Warszawa. Aby tak się stało, mistrzowie Polski muszą uiścić opłatę transferową Unionowi Berlin - informuje Interia.

Paweł Wszołek reprezentował Legię Warszawa w latach 2019-2021. Mistrzowie Polski chcieli przedłużyć kontrakt z wahadłowym, natomiast Wszołek bardzo chciał spróbować kolejnej przygody poza Polską. Ostatecznie reprezentant Polski przystał na ofertę Unionu Berlin, z którym podpisał kontrakt do końca sezonu 2021/2022. Czym było spowodowane odejście z Legii?

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

"Nie chodziło o sprawy związane z piłką nożną. Grałem regularnie do marca i nagle przestałem grać, choć miałem trzy gole i pięć asyst. Mój kontrakt wygasał, więc każdy może się domyślić, czy moje miejsce na ławce było wynikiem zmian taktycznych" - powiedział Wszołek w wywiadzie dla "Kickera".

Media: Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa. Ale trzeba za niego zapłacić

Interia informuje, że Paweł Wszołek może ponownie zostać piłkarzem Legii Warszawa w trakcie zimowego okna transferowego. 29-latek był na trybunach stadionu Legii w trakcie spotkania z Zagłębiem Lubin (4:0). Transfer jest realny, bowiem Aleksandar Vuković wyraził chęć ponownej współpracy z Pawłem Wszołkiem. Musi być jednak spełniony jeden warunek: Union chce cokolwiek zarobić na Polaku, co raczej wyklucza możliwość sprowadzenia Wszołka bez kwoty odstępnego.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przygoda Pawła Wszołka z Unionem Berlin jest rozczarowująca, ponieważ Wszołek zagrał zaledwie 17 minut w pierwszej części sezonu, w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym SV Waldhof Mannheim (3:1). Dziennikarze "Bilda" byli też surowi w ocenie transferu Wszołka. "To jeden z najdziwniejszych transferów Olivera Ruhnerta (dyrektora sportowego). Perspektywy: żadne. Wiele musiałoby się wydarzyć, aby Polak otrzymał szansę gry na swojej pozycji" - czytamy w argumentacji.

Aleksandar Vuković wyraził chęć powrotu Pawła Wszołka do Legii Warszawa w programie #LegiaTalk. "Wszołka bardzo cenię jako piłkarza, z którego zawsze chętnie korzystałem. Dał mi bardzo dużo. To zawodnik, który zawsze będzie miał u mnie wysokie notowania" - powiedział trener Legii. Paweł Wszołek zagrał w 60 meczach w barwach Wojskowych, w których zdobył 12 bramek oraz zanotował 15 asyst.

Więcej o: