Legia Warszawa ma nowego dyrektora sportowego! Mioduski zwolnił Kucharskiego

Wielkie zmiany w Legii Warszawa! Klub oficjalnie poinformował, że Radosław Kucharski odchodzi z zespołu, a jego miejsce na stanowisku dyrektora sportowego zajmie Jacek Zieliński, legenda warszawskiego klubu.

Jak przekazała Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie, Jacek Zieliński już od 27 grudnia przejmie obowiązki dyrektora sportowego klubu. Jak podkreślono, nowy dyrektor będzie miał pełną decyzyjność i odpowiedzialność za cały pion sportowy, w tym obszar pierwszej i drugiej drużyny, skautingu, akademii, politykę transferową i trenerską. To znacznie poszerza kompetencje dyrektora sportowego w porównaniu do kompetencji, które posiadał Radosław Kucharski.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

- Ostatnie miesiące były dla całego klubu trudne i pokazały, że niezbędne są nie tylko zmiany personalne, ale przede wszystkim strukturalne, jeśli chodzi o zakres odpowiedzialności i decyzyjność. Powierzenie roli dyrektora sportowego Jackowi Zielińskiemu nie jest jedynie personalną odpowiedzią na obecny kryzys. To zmiana koncepcji zarządzania najważniejszego obszaru klubu, która ma pomóc w lepszej koordynacji prac całego pionu sportowego - przyznał Dariusz Mioduski, prezes klubu.

Były reprezentant Azerbejdżanu grzmi. 'Emreli powinien odejść z Legii'Mahir Emreli w końcu zagrał głos. Azerskie media cytują gwiazdę Legii Warszawa

Jacek Zieliński przejmuje pełnię władzy nad działem sportowym Legii

Mioduski potwierdził także, że Jacek Zieliński otrzymał pełnię władzy dotyczącą pionu sportowego. - Jacek Zieliński posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mu zarządzać całą działalnością sportową Legii Warszawa i rozwijać ją zgodnie z celami oraz aspiracjami Klubu. Od dziś jest osobą odpowiedzialną za szeroko rozumiany dział sportu. Całość tego obszaru podlega Jackowi, wyłącznie w jego kwestii pozostaje dobór współpracowników. Jako właściciel i prezes zrobię wszystko, aby stworzyć mu jak najlepsze warunki do realizacji celów sportów - dodał prezes Legii.

Jacek Zieliński występował w barwach Legii w latach 1992-2004. W tym czasie zdobył wraz z zespołem cztery tytuły mistrza Polski i trzykrotnie zwyciężał w Pucharze Polski. Jest drugim piłkarzem w historii klubu pod względem liczby rozegranych meczów. Od 2017 roku pełnił funkcję dyrektora akademii, a także szefa rozwoju karier indywidualnych i wypożyczeń.

Więcej o: