Michał Żyro na wylocie. Bardzo szczere wyznanie prezes klubu

- Nasza skuteczność transferowa jest bardzo słaba. Musimy ją poprawić - mówi Agnieszka Syczewska, prezes Jagiellonii Białystok w rozmowie z "Weszło".

Michał Żyro pod koniec sierpnia tego roku podpisał umowę z Jagiellonią Białystok. Były napastnik m.in. Legii Warszawa czy Piasta Gliwice związał się rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Raczej pewne już jest, że nie wywiąże się z umowy i przedwcześnie opuści klub. Oprócz niego z klubem z Białegostoku mają pożegnać się również Błażej Augustyn, Przemysław Mystkowski, i Bartosz Kwiecień.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Nowe informacje ws. przyszłości Sousy. Nie trafi do Brazylii?Majdan ma idealnego kandydata na następcę Paulo Sousy. "Zaimponował mi"

"Nasza skuteczność transferowa jest bardzo słaba"

Żyro spędzi zatem w Jagiellonii Białystok zaledwie cztery miesiące. W szesnastu meczach jest statystyki są bardzo słabe: zaledwie jeden gol i dwie asysty.

- Nasza skuteczność transferowa jest bardzo słaba. Musimy ją poprawić. Michał Żyro dołączył do nas w ostatnim dniu okna transferowego. Uważaliśmy, że może się przydać i pomóc. Zagrał w wielu spotkaniach, ale to się nie przełożyło na to, za co rozlicza się napastników – czyli na liczby. To też jest częsty zarzut do nas, że szybko rezygnujemy z piłkarzy, ale cóż, tutaj decyzja trenera jest konkretna. Widzi zawodników i wie, czego można się dalej spodziewać, a czego nie - powiedziała Agnieszka Syczewska, prezes Jagiellonii Białystok w rozmowie z "Weszło".

Czy jemu, Kwietniowi, Augustynowi i Mystkowskiemu brakowało determinacji w grze? - Można takie wnioski wyciągnąć po mojej wypowiedzi, ale nie zawsze i nie u wszystkich. Uważamy, że ta drużyna potrzebuje innych bodźców, innych ludzi. Podniesienia jakości. Dlatego decyzja jest taka, a nie inna - dodała Agnieszka Syczewska.

Przypomnijmy, że z Jagiellonii w czwartek zwolniony został Ireneusz Mamrot. Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone wkrótce. Klub z Białegostoku ma kilku kandydatów na jego miejsce.

Prezydent OM o formie Arkadiusza Milika: Teraz jest problemMarsylia mówi Arkadiuszowi Milikowi: Możesz odejść

Jagiellonia w tym sezonie rozczarowuje. W ekstraklasie po 19. kolejkach zajmuje dopiero jedenaste miejsce w lidze (po sześć zwycięstw i remisów i siedem porażek). Ma aż siedemnaście punktów straty do prowadzącego Lecha Poznań.

Więcej o: