Mamrot niespodziewanie zwolniony z Jagiellonii! Prezes mówiła co innego

Kolejne zwolnienie w polskiej ekstraklasie. Według informacji "Przeglądu Sportowego" pracę stracił Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii Białystok.

Nazwisko jego następcy ma zostać ogłoszone wkrótce. Klub z Białegostoku ma kilku kandydatów na jego miejsce.  Na razie na oficjalnej stronie zespołu Jagiellonii nie ma żadnych informacji w sprawie zwolnienia szkoleniowca.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Prezes Jagiellonii mówiła, że Mamrot może spać spokojnie

Jego ewentualne zwolnienie jest nieco niespodziewane. Tym bardziej, że  Agnieszka Syczewska, prezes Jagiellonii Białystok zapewniła w czwartkowej rozmowie z portalem weszło.com, że Mamrot nie zostanie zwolniony. Na pytanie, czy trener może spać spokojnie odpowiedziała: Tak. Nasza diagnoza jest taka, że to nie w szkoleniowcu tkwi problem. Zmian potrzebuje drużyna.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ireneusz Mamrot prowadził zespół Jagiellonii Białystok od początku tego sezonu. To była jego druga kadencja w Białymstoku. Podczas niej miał słabą średnią - w 20 meczach zdobywał tylko 1,2 punktu na mecz. Poprzednio w tym klubie pracował w latach 2017-2019. Wtedy jego średnia w 108 spotkaniach wynosiła 1,63 punktu.

- Brak słów na to wszystko. Owszem, rozważano tę opcję w ostatnim czasie, ale wszystko wskazywało na to, że zmiany nie będzie. Wszyscy szykowali się do nowej rundy, a tu BUM - skomentował zwolnienie Mamrota na Twitterze Jakub Seweryn, dziennikarz sport.pl.

Jagiellonia w tym sezonie rozczarowuje. W ekstraklasie po 19. kolejkach zajmuje dopiero jedenaste miejsce w lidze (po sześć zwycięstw i remisów i siedem porażek). Ma aż siedemnaście punktów straty do prowadzącego Lecha Poznań.

Jagiellonia jest ósmym trenerem w ekstraklasie, który stracił pracę w tym sezonie. Wcześniej byli to: Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk), Czesław Michniewicz i Marek Gołębiewski (obaj Legia Warszawa), Piotr Tworek (Warta Poznań), Michał Probierz (Cracovia), Mariusz Lewandowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oraz Dariusz Żuraw (KGHM Zagłębie Lubin).

Jagiellonia Białystok ma zamiar też zatrudnić dyrektora sportowego po raz pierwszy w historii klubu. Faworytem w walce o to stanowisko wydaje się być Jacek Zieliński, były piłkarz, a obecnie pracownik akademii Legii Warszawa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA