Wisła Kraków ma nowych współwłaścicieli. Spółka "pozyskała" miliony złotych

Władysław Nowak, Adam Adamczyk i Adam Łanoszka zostali nowymi, mniejszościowymi właścicielami Wisły Kraków. "Nowe akcje stanowią 11,2 procent kapitału zakładowego, a spółka pozyskała dzięki ich emisji 4 875 000 złotych" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego klubu.

Władysław Nowak, Adam Adamczyk i Adam Łanoszka dołączyli do Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego, Jarosława Królewskiego oraz innych akcjonariuszy klubu. Aktualny akcjonariat klubu prezentuje się następująco:

Zobacz wideo
  • Jakub Błaszczykowski: 26,84%
  • Tomasz Jażdżyński: 26,84%
  • Jarosław Królewski: 26,84%
  • Władysław Nowak: 3,75%
  • Adam Adamczyk: 3,75%
  • Adam Łanoszka: 3,75%
  • Pozostali (akcje serii E i F): 8,23%

Kim są nowi współwłaściciele Wisły? "Władysław Nowak i Adam Adamczyk na co dzień zarządzają prężnie rozwijającą się firmą Nowak-Mosty, która realizuje wymagające inwestycje w sektorze kolejowym i drogowym. Początki współpracy z TS Wisła Kraków SA sięgają 2019 roku, ale już od samego początku przedsiębiorstwo systematycznie zwiększało swoje zaangażowanie. Zadowolenie ze współpracy i wypracowane zaufanie sprawiło, że bardzo szybko Nowak-Mosty znalazło się gronie oficjalnych sponsorów klubu" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Wisły.

"L'Equipe" zdradza tajemnice szatni PSG. Jak beczka prochu. Przyjście Messiego pogorszyło sytuację

Wisła Kraków ma nowych współwłaścicieli

I dalej: "Adam Łanoszka z wykształcenia jest ekonomistą. Posiada Certyfikat Autoryzowanego Doradcy w systemie ASO uprawniający do opieki nad spółką, na rzecz której świadczona jest usługa upublicznienia. Aktualnie zasiada w Radach Nadzorczych kilku firm, m.in. Prymus, Mr Hamburger, Polwax i Gamrat. Wcześniej współpracował z Inwest Consulting i Inbook. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu, jako prelegent aktywnie uczestniczy w konferencjach i sympozjach. Wieloletni kibic Białej Gwiazdy, który w 2019 roku rozpoczął kooperację z Klubem na szczeblu biznesowym".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po 19 kolejkach ekstraklasy Wisła Kraków zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Zespół Adriana Guli ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Więcej o: