Oficjalnie: Zagłębie Lubin ma nowego trenera. Wielki powrót po czterech latach

Zagłębie Lubin poinformowało, że nowym szkoleniowcem klubu został Piotr Stokowiec, który zastąpił zwolnionego Dariusza Żurawia. Dla 49-letniego trenera jest to powrót do zespołu po ponad czteroletniej przerwie.

Po po porażce w ekstraklasie 0:4 z Legią Warszawa, Zagłębie zdymisjonowało Dariusza Żurawia i szukało odpowiedniego kandydata, który mógłby go zastąpić. Wybór padł na Piotra Stokowca.

Zobacz wideo "Wiem, jacy piłkarze zdają egzamin, grając w takich klubach jak Legia". Rozmowa z Mariuszem Piekarskim

Stokowiec trenerem Zagłębia Lubin. "Witamy ponownie"

"Po czterech latach trenerem KGHM Zagłębia Lubin ponownie został Piotr Stokowiec! Umowa 49-letniego szkoleniowca z naszym Klubem obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/24. Trenerze, witamy ponownie w Lubinie i życzymy powodzenia!" - napisano na profilu Zagłębia Lubin na Twitterze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Piotr Stokowiec pracował w Zagłębiu Lubin w latach 2014-2017. W pierwszym roku pracy awansował do ekstraklasy. Kolejne dwa sezony zakończył kolejno na 3. i 9. miejscu w tabeli. W trakcie sezonie 2017/18 odszedł do Lechii Gdańsk, z której został zwolniony w sierpniu 2021 roku. Stokowiec dotychczas prowadził Zagłębie w 146 oficjalnych spotkaniach, uzyskując średnią 1,64 punktu na mecz. Do czasu zatrudnienia nowego szkoleniowca, zespół z Lubina prowadził Paweł Karmelita. 

W ekstraklasie to kolejna zmiana trenera w ostatnich dniach.  Wcześniej Termalica Bruk-Bet Nieciecza pożegnała się z Mariuszem Lewandowskim, a Aleksandar Vuković zastąpił Marka Gołębiewskiego w Legii Warszawa.

Zagłębie Lubin obecnie zajmuje 14. miejsce w ekstraklasie i ma tylko 20 punktów, co daje cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Po przerwie zimowej zespół zagra 5 lutego 2022 roku z Legią Warszawa, która jest jeszcze niżej, bo na 17. miejscu z 15 punktami.

Więcej o: