Co za gol w ekstraklasie! "Petarda!". "Nie wiem, jak to skomentować" [WIDEO]

Kolejny kosmiczny gol w ostatniej kolejce rundy jesiennej ekstraklasy. Pięknym trafieniem z dystansu w spotkaniu Wisły Płocki z Lechią Gdańsk popisał się Damian Rasak.

Zarówno Wisła Płock, jak i Lechia Gdańsk to pozytywne zaskoczenia rundy jesiennej. Zespół Maciej Bartoszka miał walczyć o utrzymanie, ale dzięki fenomenalnej grze u siebie (siedem zwycięstw i dwa remisy) zajmuje miejsce w górnej połowie w tabeli. Gdańszczanie natomiast niespodziewanie włączyli się do walki o mistrzostwo Polski.

Kolejne fenomenalne trafienie w ekstraklasie. Rasak przebił trafienie El Mahdiouiego?

Piątkowe spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco, bo Lechia musiał wygrać, aby przez przerwą zimową zniwelować pięciopunktową stratę do liderującego Lecha. Mecz rozpoczął się dla nich fatalnie, bo już w trzeciej minucie Wisła wyszła na prowadzenie po fenomenalnym uderzeniu Damiana Rasaka. Gospodarze krótko rozegrali stały fragment gry, piłka trafiła do wyżej wspomnianego piłkarza, który nie zastanawiał się, tylko huknął z 35 metrów. Dusan Kuciak rzucił się do lecącej w okienko bramki piłki, ale okazał się bezradny. - Nie wiem, jak skomentować ten strzał... Stadiony świata, to jest chyba nagroda za decyzję - podsumował pięknego gola komentujący ten mecz Michał Żewłakow

To drugie trafienie 25-letniego defensywnego pomocnika w tym sezonie. Rasak trafił także w przegranym 2:3 meczu z Górnikiem Łęczna. Tym razem jego trafienie może przynieść także korzyści zespołowi w postaci trzech punktów, gdyż Wisła Płock na razie prowadzi 1:0.

Na razie ostatnia rozgrywana w tym roku kolejka nie rozczarowuje. W pierwszym meczu Wisła Kraków wygrał 3:0 z Bruk-Bet Termalicą, a fenomenalnym golem popisał się Aschraf El Mahdioui. Trudno stwierdzić, które trafienie jest ładniejsze, a to dopiero początek tej serii gier