Oficjalnie: Kolejny klub ekstraklasy zwolnił trenera. Jest następca

Dariusz Żuraw nie jest już trenerem Zagłębia Lubin. Klub z Lubina poinformował o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym szkoleniowcem. W ostatnim meczu ligowym w 2021 roku Zagłębie ma poprowadzić Paweł Karmelita.

Pozycja Dariusza Żurawia w Zagłębiu była zagrożona od kilku tygodni, ale czarę goryczy w Lubinie przelała środowa porażka z Legią Warszawa. Zagłębie doznało w Warszawie prawdziwej klęski, przegrywając z ostatnią wówczas drużyną ekstraklasy aż 0:4. 

Zobacz wideo "Wiem, jacy piłkarze zdają egzamin, grając w takich klubach jak Legia". Rozmowa z Mariuszem Piekarskim

Żuraw zwolniony z Zagłębia. Następca na jeden mecz

8 wygranych, 2 remisy i aż 11 porażek - tak mizernie prezentuje się bilans Dariusza Żurawia w roli trenera Zagłębia Lubin. I ten bilans się już nie poprawi, bo Żuraw został zwolniony, choć przejął klub w lipcu, gdy zastąpił Słowaka Martina Sevelę. Zostawia drużynę na 13. miejscu ekstraklasy. W Pucharze Polski Zagłębie odpadło w 1/8 finału, przegrywając na wyjeździe z pierwszoligową Arką Gdynia 1:2. 

W ostatnim meczu ligowym w 2021 roku Zagłębie Lubin zagra w niedzielę w Łęcznej z Górnikiem. W tym spotkaniu drużynę z Lubina poprowadzi Paweł Karmelita.

"Zagłębie Lubin S.A. informuje, że trener pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Dariusz Żuraw przestał dziś pełnić swoją funkcję. Umowa ze szkoleniowcem oraz członkami sztabu została rozwiązana. Do końca rundy obowiązki pierwszego trenera Miedziowych będzie pełnił Paweł Karmelita, który poprowadzi zespół w najbliższym spotkaniu z Górnikiem Łęczna. Dziękujemy trenerowi Dariuszowi Żurawiowi oraz jego współpracownikom za pracę dla KGHM Zagłębia i życzymy powodzenia w dalszej karierze" - napisało Zagłębie Lubin w oficjalnym komunikacie. 

Wśród faworytów do zajęcia schedy po Dariuszu Żurawiu są Piotr Stokowiec i Marcin Brosz. Stokowiec miał już okazję prowadzić Zagłębie. W latach 2014-2017 awansował z nim z 1. ligi do ekstraklasy, a następnie zajął trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, dzięki czemu drużyna z Lubina wystąpiła w eliminacjach Ligi Europy

Więcej o: