Kucharski komentuje przyjście Vukovicia do Legii. "Teraz będzie podobnie"

Legia Warszawa wieczorem rozegra pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca. Watpliwości co do powodzenia Aleksandra Vukovicia nie ma Cezary Kucharski. - Wiarygodność pokazał już na pierwszym treningu w 2001 r. - napisał na Twitterze były piłkarz "Wojskowych".

O zatrudnieniu nowego - starego szkoleniowca klub poinformował w poniedziałek. Aleksandar Vuković zastąpił Marka Gołębiewskiego i poprowadzi drużynę do końca obecnego sezonu. 42-latek obejmuje zespół z Łazienkowskiej już po raz czwarty w karierze. Jego największym sukcesem z Legią jest zdobycie mistrzostwa Polski w 2020 roku.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Nowe porządki Voukivicia

Serb szybko zabrał się także za porządki. Na oficjalnej stronie Legii Warszawa czytamy o zmianach w sztabie szkoleniowym mistrzów Polski: "Wraz z trenerem Aleksandarem Vukoviciem, do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny dołączą asystent trenera Aleksandar Radunović, trener bramkarzy Jan Mucha i trener przygotowania fizycznego Piotr Zaręba".

Dariusz BanasikTrener Radomiaka grzmi po meczu z Piastem. "Ludzie, co to jest!?"

Vuković nie będzie miał łatwego zadania. Legia aktualnie jest na samym dole tabeli Ekstraklasy. Nie pomaga też zamieszanie po ataku kibiców na autokar klubowy, który wracał po porażce z Wisłą Płock do stolicy. - To moment, w którym trzeba zapytać, co ty możesz zrobić dla klubu, a nie co klub może zrobić dla ciebie. Jedna pochwała jest więcej warta, kiedy jesteś na dnie, niż tysiące pochwał, kiedy jesteś na szczycie - odważnie powiedział Vuko na konferencji prasowej.

Kucharski nie ma wątpliwości ws. nowego trenera Legii

Po blisko dobie od ogłoszenia decyzji w sprawie nowego szkoleniowca Legii głos zabrał Cezary Kucharski. - Dlatego tak upierałem się o Vukovica w Legii, charyzma, charakter, pokora i uczciwe stawienie spraw. Wiarygodność pokazał już Vuko na pierwszym treningu w 2001 r. i jak pamiętam od razu zyskał akceptację wszystkich. Podobnie będzie teraz w szatni Legii, oby mu nikt nie przeszkadzał... - napisał na Twitterze były menadżer Roberta Lewandowskiego.

Pierwszy sprawdzian dla nowego trenera Legii już w środę o 20:30. "Wojskowi" zmierzą się z Zagłębiem Lubin na własnym boisku. W nim niemal na pewno nie zagrają Mahir Emreli i Luquinhas. Obaj po ataku kibiców nie trenowali jeszcze z drużyną. - Jest wystraszony, nieufny, bardzo zasmucony tym, co się stało - opisał stan emocjonalny Brazyliczyka jego agent, Pedro Torrao.

Więcej o: