Nie tylko Vuković wraca do Legii. Wielka przebudowa w klubie

Nowy trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković kompletuje sztab szkoleniowy po swoim kolejnym powrocie na Łazienkowską. Jak informuje portal Legia.net, sztab mistrzów Polski zostanie bardzo solidnie przebudowany.

Aleksandar Vuković wrócił do Legii Warszawa. Jak poinformowali mistrzowie Polski w oficjalnym komunikacie, Serb zastąpił Marka Gołębiewskiego poprowadzi drużynę do końca obecnego sezonu. 42-latek obejmuje zespół z Łazienkowskiej już po raz czwarty w karierze. Jego największym sukcesem z Legią jest zdobycie mistrzostwa Polski w 2020 roku. 

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Vuković kompletuje sztab. Odejścia i wielkie powroty

Jak informuje portal Legia.net, do sztabu szkoleniowego Legii Warszawa wrócą Aleksandar Radunović, Jan Mucha i Piotr Zaręba. Ten pierwszy znów będzie asystentem Vukovicia, tak jak było to w trakcie ostatniej kadencji Serba przy Łazienkowskiej. Radunović odszedł z Legii wraz ze zwolnieniem Vukovicia. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Nieco dłużej w sztabie szkoleniowym Legii pracowali trener bramkarzy Jan Mucha i trener przygotowania fizycznego Piotr Zaręba. Obaj, podobnie jak inny trener przygotowania fizycznego Łukasz Bortnik (obecnie Hapoel Beer Szewa), rozstali się z Legią w marcu 2021 roku na wniosek ówczesnego trenera Czesława Michniewicza. Teraz Mucha i Zaręba wracają, aby pomagać Vukoviciowi. Mucha wraz z Krzysztofem Dowhaniem ma odpowiadać za bramkarzy. W klubie pozostaną także Ricardo Pereira i Arkadiusz Białostocki.

Trener Legii wyrzucony ze sztabu Michniewicza: Mam ważny kontrakt, jadę na treningTrener Legii wyrzucony ze sztabu Michniewicza: Mam ważny kontrakt, jadę na trening

W sztabie Legii ma pozostać także Inaki Astiz, dołączony do niego po tym, jak Legię objął Marek Gołębiewski. Nie będzie w nim za to Włocha Alessio Di Petrillo oraz Przemysława Małeckiego, których do stolicy ściągał Czesław Michniewicz. Nie wiadomo jednak, czy umowy z tym trenerami zostaną rozwiązane, czy też klub znajdzie im inną rolę w Legii.

Nowy sztab szkoleniowy Legii z trenerem Aleksandarem Vukoviciem na czele nie ma wiele czasu, gdyż już w środę o godzinie 20:30 Legia rozegra u siebie mecz zaległy z Zagłębiem Lubin. W niedzielę z kolei mistrz Polski zakończy rundę spotkaniem przy Łazienkowskiej z Radomiakiem Radom.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek 13 grudnia o godz. 20 zadebiutował nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in. Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: