Dobre wieści dla Lecha Poznań. Kluczowy zawodnik zostanie na dłużej

Joao Amaral przedłuży kontrakt z Lechem Poznań - informuje portal WP SportoweFakty. Podpisanie nowej umowy ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu. To świetna wiadomość dla kibiców poznańskiego klubu.

Joao Amaral jest jednym z podstawowych zawodników trenera Macieja Skorży. W bieżącym sezonie zagrał w każdym z 17 meczów ekstraklasy, strzelił w nich osiem goli i zanotował pięć asyst. Do tego doliczyć należy dwa mecze w Pucharze Polski

Zobacz wideo Maciej Skorża zobaczył skład Legii i nagle zmienił plan. Piłkarz Lecha ujawnia

Lech Poznań zatrzyma jednego z najlepszych zawodników w ekstraklasie. Dobra wiadomość dla kibiców i trenera Skorży

Portugalczyk dołączył do Lecha Poznań w lipcu 2018 roku. Władzom klubu zależy na przedłużeniu umowy z Amaralem, ponieważ jego aktualny kontrakt wygasa z końcem bieżącego sezonu. Oznacza to, że od stycznia zainteresowane kluby mogą zacząć negocjacje z piłkarzem, aby dołączył do nich latem za darmo. A na to Amaral nie ma co narzekać, bo jak donoszą WP SportoweFakty, Portugalczyka na oku ma kilka klubów m.in. ze Stanów Zjednoczonych czy Japonii.  

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Lech Poznań, a przede wszystkim trener Maciej Skorża, chciałby tego uniknąć. Wszystkie szczegóły mają już być ustalone, pozostaje jedynie złożenie podpisu obu stron i oficjalne ogłoszenie klubu. Ma się to wydarzyć jeszcze w grudniu. To samo źródło informuje, że umowa zawodnika zostanie przedłużona o trzy lata.

Russia Soccer Europa League "Legia to nie Napoli, ale jeśli coś pójdzie nie tak, to będzie katastrofa. Globalna katastrofa"

Joao Amaral jest jednym z najlepszych piłkarzy w tym sezonie ekstraklasy. Statystykami (G+A) dorównuje mu jedynie Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa. Napastnik ma na swoim koncie dziewięć trafień i cztery asysty. Lech Poznań pozostaje liderem ekstraklasy z bilansem 11 wygranych, pięciu remisów i jedną porażką. Druga Pogoń Szczecin ma trzy punkty straty do rywala, a trzecia Lechia Gdańsk - pięć punktów. W następnej kolejce piłkarze Skorży zmierzą się z Radomiakiem Radom. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 15:00. 

Więcej o: