Ujawniono zarobki piłkarzy ekstraklasy. Krocie dla zawodników Legii

Portal salarysport.com ujawnił kwoty, jakie zarabiają niektórzy piłkarze w PKO Ekstraklasie. Artur Jędrzejczyk tygodniowo inkasuje ponad 45 tysięcy złotych.

Patrząc na poziom gry Legii Warszawa w tym sezonie (szesnaste miejsce w ekstraklasie i aż jedenaście porażek w piętnastu spotkaniach) zarobki niektórych piłkarzy są wręcz szokujące. Na największą gażę w drużynie może liczyć Artur Jędrzejczyk.

Zobacz wideo

Gol MessiegoMbappe bije rekord Ligi Mistrzów! A za chwilę cudowny gol Messiego [WIDEO]

Cztery najwyższe pensje w ekstraklasie mają zawodnicy Legii

Według portalu salarysport.com Artur Jędrzejczyk inkasuje 45 tys. złotych tygodniowo! Roczna pensja 33-letniego stopera, to ponad dwa miliony złotych. Jest najlepiej opłacanym piłkarzem polskiej ekstraklasy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

To jednak nie koniec wysokich zarobków w Legii. Bartosz Kapustka, który z powodu kontuzji w tym sezonie zagrał tylko cztery mecze zarabia 40 tys. zł tygodniowo, a rocznie - dwa miliony zł. Trzecią najwyższą pensję w drużynie mistrzów Polski ma bardzo dobrze spisujący się w ubiegłym sezonie, a słabo w tym - Filip Mladenović - 38 tys. zł. Tuż za nim na liście płac jest Josue. Co ciekawe cała czwórka tych zawodników ma najwyższą pensję w polskiej ekstraklasie. Piąty na liście zarobków jest Kamil Grosicki. Skrzydłowy Pogoni Szczecin otrzymuje ponad 37 tys. zł tygodniowo.

Mateusz Musiałowski zdobył bramkę w meczu Liverpoolu z Milanem w UEFA Youth LeagueMusiałowski daje awans Liverpoolowi! Kluczowy gol Polaka

Dla porównania najlepiej opłacany piłkarz Lecha Poznań - napastnik Mikael Ishak inkasuje w tydzień 36 tys. zł. Drugi na liście płac w zespole lidera ekstraklasy jest Pedro Tiba, a trzeci Adriel Ba Loua.

Najlepsza "10" zarabiających piłkarzy ekstraklasy:

  • 1. Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - 45 tys. zł tygodniowo
  • 2. Bartosz Kapustka (Legia Warszawa) - 40 tys. zł
  • 3. Filip Mladenović (Legia Warszawa) - 39 tys. zł
  • 4. Josue (Legia Warszawa) - 38 tys. zł
  • 5. Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - 37 tys. zł
  • 6. Mikael Ishak (Lech Poznań) - 36 tys. zł
  • 7. Pedro Tiba (Lech Poznań) - 36 tys. zł
  • 8. Adriel Ba Loua, Bartosz Salomon, Barry Douglas (wszyscy Lech Poznań) - 35 tys. zł.
Więcej o: