Media: Gwiazdor ekstraklasy może trafić do Lecha! "Główny cel transferowy"

Lech Poznań szykuje się do wzmocnienia drużyny w zimowym okienku transferowym. Jak poinformował portal Meczyki.pl głównym celem lidera ekstraklasy na najbliższy czas będzie sprowadzenie Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.

Lech Poznań zdaje się w końcu wracać na dobre tory. Drużyna z Wielkopolski po bardzo słabym poprzednim sezonie, kiedy to zajęli dopiero 11. miejsce w ekstraklasie, w tym obecnym są głównym faworytem do sięgnięcie po mistrzostwo. Dokładnie na półmetku rozgrywek drużyna Macieja Skorży zajmuje pozycję lidera. W 17 rozegranych kolejkach zaliczyła zaledwie jedną porażkę i ma 38 punktów na koncie. 

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Lech Poznań szykuje głośny transfer. Gwiazdor przeniesie się już zimą?

Pomimo świetnej postawy drużyny w tym sezonie władze Lecha zamierzają wzmacniać jeszcze drużynę. Pierwsze ruchy zaplanowane są już na najbliższe, zimowe okienko transferowe. Można się spodziewać także, że kilku zawodników opuści Poznań.

Brutalny faul Godfreya na Tomiyasu Bestialski faul w Premier League. Godfrey przekroczył wszelkie granice

Znany jest jednak główny cel transferowy Lecha na najbliższy czas. Jak poinformował portal Meczyki.pl jest nim gwiazdor Górnika Zabrze Jesus Jimenez. Hiszpan od dłuższego czasu jest kluczowym elementem ofensywy drużyny ze Śląska. W tym sezonie ma już siedem zdobytych bramek w 18 spotkaniach, a do tego dołożył jeszcze trzy asysty. Poprzedni sezon natomiast zakończył z dorobkiem 15 goli.

Aktualna klasyfikacja Złotego Buta. Lewandowski odskakuje stawce Lewandowski jednak Piłkarzem Roku? Zostały już tylko godziny!

Lech interesował się Jimenezem już w przeszłości, ale ostatecznie transferu nie udało się przeprowadzić. Teraz jednak temat wrócił, a jego entuzjastą ma być sam Maciej Skorża. Hiszpan ma idealnie pasować do jego koncepcji gry. Z pewnością mógłby wzmocnić skrzydła i pomóc nieco Mikaelowi Ishakowi w gry ofensywnej. Górnik natomiast może być skłonny, aby sprzedać swojego gwiazdora, ponieważ najbliższe okienko będzie ostatnią okazją, aby coś jeszcze na nim zarobić. Jego kontrakt wygasa wraz z zakończeniem sezonu i wtedy mógłby odejść za darmo.

Więcej o: