Pogoń i Lechia gonią Lecha! Piękny gol w hicie ekstraklasy [WIDEO]

Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin wygrywały sobotnie mecze ekstraklasy i znacznie zbliżyły się do liderującego Lecha. Drugi zwycięstwo w sezonie zaliczył także Górnik Łęczna.

Aktualny sezon ekstraklasy zaskakuje. Od pewnego momentu pozycję w czołówce ugruntował kwartet zespołów, którym przewodzi Lech Poznań. W sobotę odbyły się trzy spotkania ekstraklasy, w których zagrały Lechia, Raków oraz Pogoń, czyli pozostali kandydaci w walce o tytuł. 

Zobacz wideo Messi futbolowym królem, PSG z szybkim marketingiem. Kulisy Złotej Piłki

Lechia lepsza od Rakowa w hicie. Pogoń goni lidera

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadało się starcie pomiędzy Lechią Gdańsk a Rakowem Częstochowa, gdyż ewentualny zwycięzca znacznie przybliżał się do liderującego Lecha Poznań. Lepiej zaczęli podopieczni Marka Papszuna, gdyż w 16. minucie wynik otworzył Ben Lederman. Gdańszczanie odpowiedzieli w drugiej połowie trzema trafieniami. Dwie bramki zdobył w tym meczu Ilkay Durmuz. Na wyróżnienie zasługuje jego drugi gol strzelony w 74. minucie. Turek zabawił się z obrońcą Rakowa, a później pięknym strzałem z dystansu pokonał Kovacevicia. 

Porażka Rakowa sprawiła, że Raków traci już cztery punkty do gdańszczan, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. Po wygranej Lechia Gdańsk ma już na koncie 33 punkty, czyli o dwa mniej od liderującego Lecha Poznań (również mecz mniej).

Marek Papszun i Dariusz MioduskiLegia podjęła decyzję ws. Papszuna! Boniek krótko: Chory układ

Lidera goni także Pogoń Szczecin. Podopieczni Kosty Runjaicia wygrali 3:1 z Bruk-Bet Termlicą Nieciecza i zrównali się punktami z Lechem. W coraz lepszej formie jest Kamil Grosicki, który strzelił drugiego gola w tym sezonie. We wcześniejszych dwóch meczach skrzydłowy zaliczył po asyście. 

W ostatnim sobotnim meczu doszło do sporego zaskoczenia. Górnik Łęczna zwyciężył 2:1 z Jagiellonią Białystok, a bohaterem meczu był Damian Gąska, który zaliczył dwa trafienia w pierwszej połowie. Podopieczni Kieresia wygrali dopiero drugi mecz w tym sezonie, a na wygraną czekali niemal trzy miesiące. Trzy punkty poprawiły ich sytuacji w tabeli, bo beniaminek wyprzedził Wartę Poznań, któa zamyka ligową tabelę. 

Ekstraklasa. Wyniki sobotnich meczów

  • Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 1:2
  • Bruk-Bet Termalica - Pogoń Szczecin 1:3
  • Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 3:1

Robert Lewandowski liderem klasyfikacji strzelców z 16 trafieniami na koncieLewandowski ucieka Haalandowi, ale goni go kosmiczny Schick

Ekstraklasa. Czołówka ligowej tabeli po sobotnich meczach: 

  1. Lech Poznań - 16 meczów, 35 punktów
  2. Pogoń Szczecin - 17 meczów, 35 punktów
  3. Lechia Gdańsk - 17 meczów, 33 punkty
  4. Raków Częstochowa - 16 meczów, 29 punktów
  5. Radomiak Radom - 16 meczów, 28 punktów 
Więcej o: