Paulo Sousa jednak powoła Kamila Grosickiego? "Sytuacja się zmieniła"

Spotkanie ostatniej kolejki ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Lechią Gdańsk było popisem w wykonaniu Kamila Grosickiego. W efekcie coraz częściej zaczęto mówić, że skrzydłowy mógłby wrócić do reprezentacji Polski. Sam zainteresowany przyznał, że jest to jego marzenie.

33-latek był absolutnie najbardziej kluczowym piłkarzem Pogoni w tym spotkaniu. Zespół ze Szczecina wygrał aż 5:1, a sam Grosicki zanotował trzy asysty przy trafieniach kolegów. Znakomity występ spowodował, że skrzydłowy był niezwykle chwalony za swoją postawę i wpływ na grę całego zespołu.

Zobacz wideo "Grosicki wybrał dobry moment na powrót. Miał już dość tułaczki po świecie"

Polski trener chce pracować w Legii Warszawa! Polski trener chce pracować w Legii Warszawa! "Podjąłbym się tej pracy"

Grosicki marzy o kadrze

W ostatnich miesiącach Kamil Grosicki nie mógł liczyć na zaufanie ze strony Paulo Sousy. Selekcjoner reprezentacji Polski pomijał go przy powołaniach, decydując się na innych zawodników. 33-latek w rozmowie z "Super Expressem" stwierdził jednak, że wciąż wierzy w ponowną grę w kadrze.

- Teraz sytuacja się dla mnie zmieniła, zacząłem grać i na boisku mogę potwierdzić swoją formę. Najważniejsza dla mnie jest obecnie gra w klubie, ale marzeniem chyba każdego piłkarza jest reprezentacja. Rozegrałem w niej 83 mecze, mam piękne wspomnienia i chciałbym w niej jeszcze zagrać. Czy będzie mi to dane, to zobaczymy. Na pewno się nie podpalam, jak to miało miejsce wcześniej i szanuję decyzję trenera - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kamil Grosicki wierzy w powołanie

Grosicki skomentował także styl gry preferowany przez selekcjonera biało-czerwonych. - Jeśli teraz gram regularnie, to na pewno jestem w lepszej formie, niż rok temu gdy siedziałem na trybunach w Anglii. System gry trenera Sousy z wahadłowymi nie jest być może tym, do którego ja pasuję, a może już jestem za stary? - dodał.

Skrzydłowy dodał, że Paulo Sousa powinien wiedzieć na co stać 83-krotnego reprezentanta Polski. - Skupiam się na ciężkiej pracy i grze w Pogoni, a co przyniesie przyszłość, to zobaczymy. Robię wszystko, żeby być w dobrej formie, ale to selekcjoner decyduje o powołaniach. Mogę mu się przypomnieć, bo przecież mnie zna. Byłem na jednym zgrupowaniu kadry i wie na co mnie stać - skomentował.

Jest decyzja Komisji Ligi. Kary dla kibiców Legii i JagielloniiOficjalnie: Kary dla kibiców Legii i Jagiellonii. Komisja Ligi podjęła decyzję

W dotychczasowych 83 występach w biało-czerwonej koszulce Kamil Grosicki strzelił 17 goli i zanotował 24 asysty. Po raz ostatni został powołany w marcu tego roku. Ostatni występ z kolei zanotował na Wembley przeciwko Anglii.

Więcej o: