Fenomenalny gol Podolskiego! "Nie można było tego zrobić lepiej" [WIDEO]

Lukas Podolski zdobył wyjątkowej urody bramkę w meczu Górnik Łęczna - Górnik Zabrze. Goście wygrali 2:1.

Była dziesiąta minuta meczu. Lukas Podolski otrzymał piłkę na osiemnastym metrze. Długo się nie zastanawiał i zdecydował się na strzał. Napastnik Górnika Zabrze trafił idealnie - w samo okienko bramki dobrze spisującego się Macieja Gostomskiego. Dla niego to gol w drugim meczu z rzędu.

Marek Papszun o ofercie Mioduskiego: Dla mnie nie ma tematuMarek Papszun reaguje na ofertę Dariusza Mioduskiego

"Nie można było tego zrobić lepiej"

- Podolski posłuchał swojego trenera. Co za fantastyczne uderzenie. Zdjął pajęczynę z bramki Gostomskiego. Nie można było tego zrobić lepiej. Bez rozbiegu, zamachu, spod kolanka, luźniutko, z uśmiechem na ustach, na oczach najwierniejszych kibiców Górnika Łęczna. Fantastycznie uderzył Podolski - zachwycali się komentatorzy Canal+Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bramka Podolskiego sprawiła, że Górnik wyrównał na 1:1. Gospodarze prowadzili bowiem od piątej minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową zgrał Tomasz Midzierski, a Janusz Gol uprzedził Grzegorza Sandomierskiego i zdobył bramkę. Pomocnik Górnika Łęczna strzelił gola już w drugim z rzędu meczu u siebie. Wcześniej trafił w sensacyjnie zremisowanym spotkaniu z Lechem Poznań 1:1.

Tuż przed końcem pierwszej połowy zabrzanie objęli prowadzenie. Po koronkowej akcji, pięknie asystował Bartosz Nowak, a do pustej bramki trafił Robert Dadok. - Na początku mecz nam się skomplikował, ale potem zdobyliśmy gole. Cały czas mecz jest jednak na styku - powiedział w przerwie trener Jan Urban przed kamerami Canal+Sport.

Druga połowa była zdecydowanie słabsza i mniej emocjonująca. Nie tylko zabrakło bramek, ale również dobrych okazji podbramkowych. Jedyną dla Górnika Zabrze miał rezerwowy Piotr Krawczyk w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Jego strzał z dziesięciu metrów obronił jednak Gostomski.

Górnik Zabrze po tej wygranej awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Ma 21 punktów, o dwanaście więcej od ostatniego Górnika Łęczna. W następnej kolejce zabrzanie podejmą Śląska Wrocław, a Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

W sobotę odbędą się jeszcze trzy mecze ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Stal Mielec (godz. 15), Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (17.30) i Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin (20).

Alireza Beiranwand z rekordem GuinnessaBramkarz ustanowił rekord Guinnessa. Niebywały wyczyn podczas meczu [WIDEO]

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2 (1:2)

Bramki: Gol (5.) - Podolski (10.), Dadok (43.)

Górnik Łęczna: Gostomski - Szcześniak (83. Kalinkowski), Midzierski, Pajnowski (69. Śpiączka), Leandro - Drewniak, Gol - Eyenga-Lokilo, Serrano, Krykun (63. Dziwniel) - Banaszak (63. Banaszak).

Górnik Zabrze: Sandomierski - Wiśniewski, Janicki Ż, Gryszkiewicz - Dadok, Kubica (72. Stalmach), Manneh (61. Bainović), Janza - Podolski Ż, Nowak Ż (72. Krawczyk) - Jimenez (87. Sanogo).