Papszun wypali w Legii pod jednym warunkiem. "80% tego co ma w Rakowie"

Marek Jóźwiak w rozmowie z "Super Expressem" skomentował doniesienia mówiące o tym, że Marek Papszun może objąć Legię Warszawa.

Po porażce Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze (2:3), która jest już siódmą przegraną mistrza Polski z rzędu w ekstraklasie, portal WP SportoweFakty napisał, że Legia zdążyła się już porozumieć z trenerem Rakowa Częstochowa Markiem Papszunem, aby ten już zimą objął zespół ze stolicy.

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Byłby to niewątpliwie hit transferowy w ekstraklasie. Może być o niego jednak trudno, bo sam Papszun w rozmowie z Jakubem Sewerynem stwierdził, że nic nie wie o zainteresowaniu Legii. Z pewnością trenera z klubu łatwo nie wypuści właściciel Michał Świerczewski, który też zareagował już na doniesienia medialne.

Piłkarze chcieli pożegnać Leo Beenhakkera. Boniek się nie zgodził. 'Mieliście prezesa, który jest najważniejszy'Boniek wbija kij w mrowisko. "No to ile? Pytanie bardzo na czasie"

Jóźwiak komentuje Papszuna w Legii. "Wtedy być może ten plan wypali"

Otwarte jest również pytanie, czy sam Papszun będzie zainteresowany zmianą barw i czy poradzi sobie w Warszawie. W rozmowie z "Super Expressem" Marek Jóźwiak podkreśla, że presja w Legii jest inna niż w Rakowie. - Trener Papszun musi zdawać sobie sprawę z tego, że Legia to dla niego krok milowy. Jednak wielu trenerów przejechało się na tym klubie. To wyzwanie o innym wymiarze gatunkowym. Czy to dla niego ryzyko? Odpowiem tak: jeśli człowiek chce się rozwijać, to musi podejmować decyzje, które pchają go do przodu, a nie takie, które zapewniają ciepłą posadkę i komfort pracy – powiedział Jóźwiak.

Ekspert Canal+Sport wskazał również na istotny warunek, który musi być spełniony, aby Papszunowi powiodło się w Legii. Chodzi o to, jaką autonomię dostanie trener. – Ostatnie decyzje w Legii są nietrafione, i to bardzo mocno. Obie strony muszą być przekonane do tego projektu. Jeśli trener Papszun dostanie w Legii 80 proc. władzy, którą ma w Rakowie, wtedy być może ten plan wypali. Jednak jeśli w warszawskim klubie dalej będzie przeciąganie liny: prezes – dyrektor – trener – doradcy, to znowu pójdzie to w innym kierunku – przekonuje Jóźwiak.

Sezon 2021/22 to istny koszmar dla Legii Warszawa. Mistrzowie Polski w niedzielę zanotowali siódmy przegrany mecz z rzędu i to w dramatycznych okolicznościach. Legia przegrywała na wyjeździe 0:2, ale w drugiej połowie w ciągu niespełna dwóch minut doprowadziła do remisu. Do Warszawy wróciła jednak z niczym, bo w 96. minucie Krzysztof Kubica dał Górnikowi trzy punkty. Legia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów co ostatni Górnik Łęczna.

Lukas Podolski"Hej Podolski, jesteś debilem". Bezwzględny atak "Jurasa" na mistrza świata

Legia Warszawa zanotowała serię siedmiu kolejnych przegranych po raz pierwszy od 1936 roku. Wtedy zespół spadł z ligi, jedyny raz w historii. W najbliższą niedzielę Legia spróbuje przerwać tę serię w meczu z Jagiellonią Białystok. Wcześniej, bo już w czwartek warszawska drużyna zagra kolejny mecz w Lidze Europy. Rywalem będzie Leicester.

Więcej o: